Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rulom - модератор
В гумаджийниците пък има печки работещи с автомобилни гуми :-D
И в двата случая ефекта за природата и ползвателя е плачевен, струва ми се.
dido_boi - специалист
rulom написа:
В гумаджийниците пък има печки работещи с автомобилни гуми :-D
И в двата случая ефекта за природата и ползвателя е плачевен, струва ми се.
Напълно съм съгласен с теб. Но при положение, че живея около 3 ТЕЦ - моята малка печка ще бъде като капка в тихия океан ( ако ме разбираш ) пък и аз смятам да ползвам услугите и само при необходимост
Илиян Илиев™ - майстор
Капка по капка - вир.

Вир по вир - язовир.

После никнат тецовете и те така.

Нека се погрижим за природата сега за да ни радва в бъдеще.
vidrata - специален-специалист
Майстори явно никога не сте виждали как гори "бивша нафтова печка" на отработено масло.Няма опасност от взрив или нещо подобно, когато погледнеш през дупката на капака вътре гори син пламък :!: .Няма пушек или сажди в къщи.Изпитано заклевам се............в нивела си :lol: :lol: :lol: .
tinalex - специалист
Всъщност идеята е да горят парите на маслото.Което изисква резервоар за масло,който се подгрява от горенето,горивна камера с предостатъчно количество въздух за горенето и хубава тяга на комина.При тези условия не пуши.Виждах добре направена подобна печка,която топлеше хале високо 4 метра.Без пушек.Казанче за масло,над него горивна камера-дебелостенна тръба с дупки,над нея топлообменник с тръби и вентилатор за обдухване и нагоре комин.На казанчето с масло има клапа за регулиране на въздуха и съответно горенето.Много ми хареса като изпълнение.Момчето го палеше като сипе малко спирт върху маслото в казанчето.
masteradmin - майстор
vidra дай снимки че тази печка е като бялата лястовичка...
vidrata - специален-специалист
masteradmin написа:
vidra дай снимки че тази печка е като бялата лястовичка...
Админ тъкмо си помислих ,че мога да обяснявам.Това е най-обикновена нафтова печка с по-горе описания тунинг на дозатора.Ще пусна снимки макар, че то едва ли ще може някой да добие реална представа.
Кофти ми е ,че не ми вярваш. :lol: :lol: :lol:
vidrata - специален-специалист
Такаааааааа ето как гори печката .Дали ще има пушек или сажди????????????????? :lol: :lol: :lol:

След малко и изглед на бялата лястовица.

Прикачен файл

Огън.jpg
Огън.jpg (26.41 KиБ) Видяна 4549 пъти

Тема "Печка работеща на отработено двигателно масло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: