Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alsted - майстор
Имаш късмет, че не те познава жена ми... :-D
Вярно, че тя има висше образование, но и детето ми, във втори клас, като му кажем да напълни бойлера отваря крана, ослушва се и като чуе, че се е напълнил-просто го затваря.За какъв контрол става въпрос :?
alsted - майстор
Ти пък сега...взе, че си посипа главата с пепел.Извинен си, ама аз предпочитам да спорим.
sian - специалист
--Здравейте,аз бих го направил,по схемата на бойлер на твърдо гориво,съдът е отворен ,отгоре е изхода за гореща вода отдолу,входа за студена.Действа много просто,когато искаш да потече топла вода поскаш студена в съда и тя избутва топлата.И същевременно го допълва.
На същия принцип работят и накои малолитражни ел.бойлери.
filmatoplo - майстор
Браво , много хора не знаят но това масово се прилага -бойлер с дърва .А спора може и да го продължим , но за какво да спорим дай идея .
alsted - майстор
Например за това:не е ли алтернатива един такъв, макар несъвършен бойлер, за беднаго брата българина, който на фона на икономическата криза се изправя пред тенденцията все по-рядко да ...си казва "честита баня".
filmatoplo - майстор
А ма разбирасе че е алтернатива ,от април до октомври грее ли слънце ще има къпане на аванта :)
Малкия - специалист
filmatoplo написа:
А ма разбирасе че е алтернатива ,от април до октомври грее ли слънце ще има къпане на аванта :)
не само , вече се говори за покритие от нано частици върху панелните колекторите ;) , не се качва ефективността но има ползва от тях и през зимата и през облачните дни
filmatoplo - майстор
Не се качва ефективноста ,само има полза зимата и в облачни дни :? -Защо си противоречиш .
Малкия - специалист
filmatoplo написа:
Не се качва ефективноста ,само има полза зимата и в облачни дни :? -Защо си противоречиш .
как се смята ефективността на възобновяеми източници
формула ако ми намериш може да я обсъдиме

Тема "Безколекторен слънчев бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: