• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naskov - майстор
Малкия написа:
здравейте
след няколко седмици чакате да ме регистрирах се случи и това чудо , сигурно по празници се случват чудеса :)

обаче как си говорите в квадрати и кубатури не знам как ще сложите нещо точно , 15 глидера по стандарт в повечето фирма на стандартен глидер височина 500 на един глидер дават около 165-170 вата мошност стаята ти е нещо като 4 на 4 грубо , при добра изолация която да отговаря на енегрийната ефективност грубо ( доста губо ) са ти около 2000-2500 топлинните загуби и вече си смяташ по стандартен глидер колко ще ти тярвбат за радиатора

обаче и аз почнах да нагаждам малко , ако имаш възможност сложи колкото с решил пък ако се наложи ще досложиш ( разбира се ако не дадеш на квалифициран човек да ти изчисли загубите )
А добре дошъл! Първият ти пост ме кефи. Ясна мисъл -лесна за схващане. Евала :-D
filmatoplo - майстор
15 глидера на хаш-600 ще свършат работа в студените дни , сложи и термоглава за да регулира температурата в стаята и да дава някаква икономия . Не каза колко е температурата на водата в котела , но аз я сметнах средно 65-70 гр , ако е в диапазон 80-90 гр може да махнеш 2 ребра.
neillmakoli - специалист
Темп. на водата не знам е такава каквато я доставят Топлофикация :-D , но досега не е имало проблеми.
  • 1
  • 2

Тема "Питане за радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: