Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Pecatacool - специалист
От известно време се интересувам отностно камините на пелети, но така и не можах да разбера какво означава "Възможност за работа в помещения без комин". Как ще стане?ю
Все пак да попитам някой друг освен "Time2Burn" да е купувал пелетна камина (каква, от къде и за колко парички) и какви са впечатленията му.
Благодаря предварително!
filmatoplo - майстор
От пелетната камина излиза само гъвкав димоотвод фи-80 метална гофрирана тръба .
Spokoiniq - майстор
Time2Burn написа:
Ще минавам на Виадрус със въглища.
Що бе Илко, нали се кълнеше в пелетите, ко стана?
Pecatacool - специалист
Значи пак си трябва дупка!Проблемът е, че живея в апартамент, в който имам единствено едно коминче в кухнята, където е сложен абсорбаторът над печката. Никъде другаде нямам, интересно, възможно ли е да има комин, без да се вижда явно някъде по стената, всмисъл нямам "колона" никъде по стаите...[/list]
rusev - специалист
Колега, искаш ли да се хванем на бас, че у баба ми д двустаен апартамент няма комини в нито една от стаите. Единствено има отдушник в банята, който върви заедно с този на кухнята, разбира се в две отделни тела.
Малката подробност в моя случай е, че блока е с централно топлоподаване. :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не е работа да гледа у комшията. Да си огледа покрива.
Естествено, че може да няма комин.
Pecatacool - специалист
Да, блокът е изцяло към топлофикация и наистина е възможно да няма комини (изключение прави този в кухнята). Но пък онзи ден бях у комшията на последния етаж и ми направи впечатление, че той си има колона (комин) в спалнята :? .Апартаментът му не е над мен (попринцип са три вида апартаменти), но не би било логично комини да имат само някои, други не... то топлофикация добре, ама или всички апартаменти с комини, или не :idea:
Благодаря за помощта...значи за пелетна камина си трябва все пак дупка в стената :)

Тема "Пелетна камина без комин - Възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: