• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте! Опитах се да направя екобрикети от картон и трина. Обаче ми направи впечатление, че не гори а само тлей. Така ли са или не съм направил нещо както трябва? :-D Благодаря!
kiko64 написа:
Ок. Съжалявам и аз , ако съм бил рязък .... :?
С тези Екотухли не преследвам правене на бизнес. За щастие си имам успешен семеен бизнес (за съжалеие далеч от специалността ми - какво да се прави , нали сме от "изгубеното" поколение на прехода :sad: )
Всичко което правя в тази насока си е чиста проба хоби и тръпка...
Боли ме , като гледам как се изхвърлят на боклука , или се изгарят на полето ценни суровини, които могат да се ползват чудесно.
Гараж имам само като понятие за място в което прибираме колите. Дори масло сменям в сервиз. както и джантите с летни и зимни гуми. Почти никакви сериозни инструменти.
А знаеш как е , когато се прави нещо ново...Едно е на чертежа , но като вземеш да го асемблираш - тук трябва да се пришлайфа или отвор да се просвредли , там да се дозавари или в последния момент нещо да се попромени....все инструменти трябват...
Сега за простотата на конструкцията...Знаеш , че най - надеждната конструкция е най опростената. За пример - Калашников и М 16 . Идеалното от инженерна гледна точка автоматче , работещо като часовник , с перфектните хлабини при сглобките и "сделанний с теслата..." (имаше такъв лаф) Калашник...
Сегашната ми система е такава - излишно сложна , излишно точна затова и поне 5 пъти по неефективна , от това , което ми трябва. Не искам да автоматизирам , еликтрифицирам и т.н. Идеята е за домашна , евтина и достъпна системка. Такава , която всеки може да си направи с електрожен и ъглошлайф .))) Малко фитнес , малко време и оромно удоволствие около камината , топлейки се на СВОИТЕ СИ и БЕЗПЛАТНИ тухли.
здравей,
много си далеч от мен,а и както гледам са минали 5 години от последния ти пост,но все пак се надявам,че си на линия и ще ми отговориш.
Интересувам се от твоето творение за еко брикети-имам пълна работилница с почти всякаква техника та и стругче за дребни неща.Ако още не си направил новата машина и ако те интересува-аз съм насреща.Пиши ми на пощата sheytanov585@abv.bg
Надявам се да се чуем-Димитър Шейтанов
rifad - помощник
колега kiko64 постни някое клипче с действието на изобретението! и да попитам за отпадъчното кафе бъркоча само кафе и малко вода ли е?
Гост - специалист
Хубава тема сте вдигнали. Мен ме интересува пък какво свързващо вещество да използвам за направа на брикети от въглищен прах? След края на този отоплителен сезон остана доста прахоляк.
fbr - майстор
Цимент, гипс, каквото има.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Домашно производство на екобрикети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: