• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
katn - специалист
здравейте всички!!! имам бойлер със серпентина дипломат 80л. Интересува ме къде се монтира датчика на диференциалния термостат към бойлера. Термостата е INTIEL DT-3.
fbr - майстор
Ако е диференциален термостата, датчиците би трябвало да са два, като единия се захваща към горещата тръба излизаща от котела, а за другия датчик съм пробил отвор в кожуха на бойлера , като съм го допрял на водосъдържателя. Мястото на отвора съм определил на височина 1/3 , считано от долния край на серпентината до горния край.
katn - специалист
бойлера е в гаранция, на 2 месеца. едно пробиване на кожуха няма ли да се отрази на гаранцията при нужда/да не дава господ/. но да допуснем че го пробия-как да закрепя този датчик?

Прикачен файл

LM335.JPG
LM335.JPG (79.8 KиБ) Видяна 11320 пъти
filmatoplo - майстор
Не дупчи бойлера ами сложи датчика на изхода на серпентината , в потопена гилза или допрян до тръбата отвън и покрит с изолация . Диференциалната разлика ще се регулира и си ОК. Температурата на течността влизаща в серпентината е макс 5-10 градуса по висока от тази на изхода и почти равна на водата в балона . Това е за вечерното изравняване на температурата на панела и тази на водата в балона и изключване на помпата след 17-18 часа. Дупчил съм обвивката на бойлера като бях новобранец - и ми прегряваше телефона - Няма топла вода :evil: - сега нямам ядове. :wink:
pac_ - специалист
Този бойлер с отделна помпа ли ще е?ДТ-3 коя помпа ще управлява?Ако е помпата на котела е грешка!Освен ако няма колектор и друга помпа за бойлера,което много Ме съмнява? :? Дай малко повече инфо!
Bobivan - специалист
"Този бойлер с отделна помпа ли ще е"??Може( и по правилно е) ДТ да командва ЕМВ,а не помпа.....нормално затворен...а най чистото изпълнение е с контактен термостат и вентил...спира потока през бойлера под определена температура на водата-избягва се ефекта "вечерно изстиване"
katn - специалист
Bobivan е прав-ДТ-3 ще командва този вентил, който е нормално затворен.

Прикачен файл

IMGP2964 (Small).JPG
IMGP2964 (Small).JPG (32.81 KиБ) Видяна 11252 пъти
pac_ - специалист
katn написа:
Bobivan е прав-ДТ-3 ще командва този вентил, който е нормално затворен.
И за какво е този вентил?Не става ли с възвратна клапа на студената вода?А и колко ще изстине бойлера нощем?Освен ако не е на двора . :?:Излишни "глезотийки", а и ДТ-3 не е от евтините термостати.
filmatoplo - майстор
Тоя майстор е гений - как е завил десния ракор за външната резба на крана .Иначе са добри за зонални включвания и спирания .
LazarGanev - "Велик майстор"
Филма, нещо бъркаш - крана с холендър и за холендъра е завит ракора :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "питане относно диференциален термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: