• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 66
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ribnikolaevi - майстор
Е, някой ползвал ли е подобни хидроложки данни? Какъв е реда в тези институции, какво конкретно трябва да искам и те длъжни ли са да ми го дадат, или има вариант на отговор - нямаме данни за този район?
AntonBM - специалист
Ribnikolaevi, hygro ти е дал най-доброто решение. Когато са ми трябвали данни съм търсил някой от старите геолози. Те ако не знаят (рядкост) ми казват кой да попитам и какво да правя – минава се само с почерпка.
Чаро - Акълия
Aз бих си платил за вертикално електрическо сондиране.
Преди около година послушах Хигро, и не сгреших :prost: :sauf:
Антон, Тези 14кв са енергията ,която можеш да извлечеш от 1,5м3 вода при отнемане на 8 градуса. Това не е мощността на термопомпата, а 3/4 от нея! Теоритично мощността на ТП ще бъде около 18,7кв!
Реално обаче, КОПа на машина с R407 която работи от 10 до 2 градуса няма да е 4, съответно мощността ще е по-малка...С 410 е друга бира :)
Ардженто, в ония сметки за разхода не си включил помпите, нали?
AntonBM - специалист
Чаро, наистина тези 14kWh са енергията, която се съдържа в 1,5 m³/h при охлаждането и с 8°С. Не ми стана ясно обаче от къде ще дойде тази допълнителна 1/4.
Чаро написа:
Това не е мощността на термопомпата, а 3/4 от нея! Теоритично мощността на ТП ще бъде около 18,7кв!
При COP 4 ЕЛ. мощността на помпата осигуряваща тези 14 kW, трябва да е 3,5 kWh. КПД-то на ел.двигателя и, ако е 95% остават 5% които се превръщат в топлина. Тя обаче не влиза в топлоносителя, понеже компресора не е с охлаждане от него (както е при црикулационните помпи). Мощността на циркулационните помпи на 2-та кръга общо е под 0,8 kW, те могат да загреят допълнително 2-та топлоносителя с не повече от 40 Wh (пренебрежимо малко). Така, че остава въпроса от къде дойдоха допълнителните 18.7-14=4,7kW?
Чаро - Акълия
Това е принципа на термопомпата.
Няма да мога да го обясня нормално, щото ми липсват знания и образование. :lol:
За сметка на това има много изписано в интернет. Разрови. :)

Аз по-скоро съм от отбора на Денучи. Повече практик, отколкото теоритик. :lol:
denuchi - специалист
fbr написа:
А така, да си дойдем на думата. Абе няма ли модератори в този форум.
напълно съм съгласен и аз. главният консултант изчезна, аз попитах нещо по така и ни вопъл ни стон. стана ясно че ще трябва да се плаща май, какъв е смисъла от темата. ако ще плащам поне да знам на кого и за какво, а не на знайни и незнайни войни. ако консултацията е колко мощност ще изкареме от 1,5 куб./ч. вода брагодаря. май се превръща в спор дано да съм в грешка.

П.П. досега се мъчех с гумата да изтрия темата от монитора, но уви без успех.
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Само с една дупка от сонда става ли номера вода-вода .Ама дали става така да се пусне един маркуч до дъното да завие и пак да излезе един вид серпентина или винаги трябва да се черпи водата и да се излива в канала .
Нещо по моя въпрос - ей тъй да знам за обща култура .
denuchi - специалист
по принцип може.
filmatoplo - майстор
Денучи :prayer: затворена система ясно , вкарваш маркуча до долу и го вадиш пак - вече кой начин е по добър отворена или затворена .
denuchi - специалист
дано да съм помогнал.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 66

Тема "Термопомпи-консултации" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: