• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 66
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hursa - майстор
Когато е снимано - компресора работи ли?
(Който се е занимавал с термопомпи ще го види на снимката, но аз не съм от тях :))
Последна промяна от Hursa на вт дек 10, 2019 3:48 pm, променено общо 1 път.
sean-john - специалист
Разбира се ,работи,разхода тогава е около 680вата.
Hursa - майстор
А когато показва температура на фереона на входа на топлообменика около 60 градуса - колко е консумацията?
Колко е максималната мощност?
sean-john - специалист
Зависи,така работи при външна до около 0,консумацията варира между 600 и 1000вата.Дефакто режима му на работа е следния ,помпи примерно с 1000вата прави фреона на 55,подгрява връщащата вода до 34-35(колкото съм му задал) и после пада на 600-800вата и поддържа както е на снимката.След 1 час примерно като студената вода стане 32,започва пак да помпи,прави я за 10мин 35 и пак доближава Т на фреона.И така в цикъл.
Hursa - майстор
А температурите малко преди да вдигне оборорите - забелязали ли сте какви са?
sean-john - специалист
Колега благодаря ти за мненията,но съм го написал
sean-john написа:
След 1 час примерно като студената вода стане 32,започва пак да помпи,прави я за 10мин 35 и пак доближава Т на фреона.И така в цикъл.
Hursa - майстор
А на фреона са пак същите температури, като показаните? Или температурата му на изхода от топлообменика пада до към 33 (примерно)?
sean-john - специалист
Да горе долу точно така се получава водата изстива малко,фреона също примерно на 33-34C (студения), вдига си оборотите/консумацията...наваксва и така до следващия път.

Цял ден само за това чета и разбрах,че има някаква вероятност за постъпване на течна фаза в компресора,но при положение,че системата не е с ТРВ(TXV) клапан,а ако няма такъв клапан системата трябва да се провери количеството фреон .Видях в схемата на моя климатик,че има такъв клапан,може би всичко е наред тогава :? .
andy_forresite - майстор
Може да постигнеш по-голяма делта и на двете температури със заиграване със скоростта на циркулационните помпи. С леко притваряне на някой радиатор пак става (да е с разлика 4.5-5.0°С). Пак казвам - хората се стремят да се вместят в 5 гр разлика, защото по-нагоре КОП пада, а ти постигаш малка делта и пак ти е достатъчно. Аз не бих пипал абсолютно нищо. Числата са чудесни според моите познания. Да бяха 37 вход вода, 45 градуса изход вода и 70 вход фреон на 48,4 изход фреон, да кажа може да се оптимизира, а то ... Ако беше взел по-малкия ТО сега нямаше да питаш :)
Я си свиркай :drinkers:
sean-john - специалист
Ясно,благодаря много след толкова четене,клипове и каква ли не информация и аз стигнах до този извод,щом харчи добре,топли добре (23-24C вътре е постоянна,ако радиаторите нямат термоглави може и 25 да стане нз) карай си работата и не го мисли. :prost:
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 66

Тема "Термопомпи-консултации" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: