• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nfsto - напреднал
Здравейте искам да се похваля ,че днес свързах успешно датчиците (LM35DZ-NSC купени от пулсатор) с пикото обаче имам малък проблем в момента датчиците са сложени на място на вход и изход на котела обаче имам отклонение на топлата с 13 градуса на връщащата не мога да разбера дали има ,че нямам как да я меря... Като свързах за тест дали работят ми показваха точна температура в стаята въпреки ,че единия имаше 1 градус отклонение от другия ,но сега са 13 градуса отклонение от датчика който си е на котела.
Някой имал ли е такъв проблем ?
Може ли да го калибрирам от опциите дето пише формула и как :) ?
Благодаря за отделеното време и поздрави на всички.
nfsto - напреднал
Успях да го настроя ето и как съм го направил вие ще кажете дали е коректно ,но сега ми показва реалните данни ,калибрирах и студената като я качих на мястото на топлата.
Изображение
Jacket - специалист
Щях да ти предложа да го направиш точно с формула, но виждам, че си се справил :) Колко е дълъг кабела към този датчик?
nfsto - напреднал
Кабела е 1-1,30м (utp такъв имах под ръка).
Взех и още 3 датчика LM335Z обаче не знам как да ги свържа понеже не съм много на ти с електрониката за LM35DZ имаше дадена схема как да се върже ,но с другия май ще бъде по тресене работата или така ми се струва
Jacket - специалист
Странно, доста къс кабел за да имаш такъв пад...
При LM335 е малко по-различна схемата, защото той иска външно захранване от 12V (можеш да го вземеш от входа на пикото). Има схема за закачането му първия пост. Гледай къде са +, i и къде се закача пин-а на пикото и ще се справиш. Там R3 е добавен за да се разшири обхвата над 57 градуса. Ако смяташ да го използваш за замерване на околона температура, R3 може би ще ти е излишен. LM335 по принцип е по-неточен и има по-големи колебания от LM35DZ. Някъде в темата някой беше писал как е излекувал колебанията с кондензатор.
nfsto - напреднал
Здрасти възможно е аз да не съм го направил правилно ползвах 1 клема и може от нея да е станал тоя пад ще го покажа на снимка
Изображение
А това е датчика на топлата вода
Изображение
Jacket - специалист
LM335 няма как да го вържеш по този начин, защото ще ти трябва и +12V. Понеже такъв не излиза никъде на пин ще трябва или да сцепиш кабела на адаптера и да сложиш клема, или да запоиш един кабел тук и да си го вземеш от тук:

Изображение
Jacket - специалист
Не мога да си едитна първият пост. Понеже сега е модерно, качил съм кода и в github :)

https://github.com/Jacketbg/firemon
Здравейте, рядко влизам тук но съвсем скоро се хванах сериозно със софтуера "CACTI", използвам го за мониторинг на И-НЕТ мрежа, та по повода с "PicoIP" и графиките за температурно мерене срещам много голяма трудност, не иска да чертае и това е какво ли не правих но не иска да чертае графики, на качената снимка се вижда до къде стига.
Jacket написа:

Относно проблемите с Cacti, с един колега от тук се занимавахме наскоро, но така и не остана много време. Общо взето какти-то е доста бъгаво и след като се добавят графиките се налага да се направи Disable/Enable на Data source-овете + Rebuild poller cache, след което графиките тръгват. Освен това пикото трябва да се проверява само с ICMP Ping (Downed host detection), иначе на SNMP проверката не минава.

Поздрави на всички, жалко че все още не се е намерил някой да доразвие идеята, на мен просто не ми остава време.
Прикачен файл:
pico.jpg
pico.jpg (84.54 KиБ) Видяна 4150 пъти
Има напредък но с неверни данни
Прикачен файл:
pico-2.jpg
pico-2.jpg (54.55 KиБ) Видяна 4125 пъти
След усърдно ровене (2 дни), пре-настройка на какти и сравняване на формулите с програмката от тая тема има резултат
Прикачен файл:
pico-3.jpg
pico-3.jpg (105.95 KиБ) Видяна 4117 пъти
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: