• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lubomirlz - специалист
Браво супер е програмата , много добре е станала.
saint056a - специалист
Здравей, Jacket!
Поздравления за програмката, искам да попитам ако се ползват повече от 2 датчика не е описано Vout къде се свързва, предполагам при връзка на 3,4,5... датчик Vout се свързва съответно на пин 3,4,5... така ли е в действителност?
Jacket - специалист
Да, Vout отива на pin-а, който ще замерваме. В програмата може да се настрои всеки един пин поотделно, така че няма значение на кои пинове точно са датчиците, важното е да се настроят по същия начин в програмата.
mityom - специалист
интересно, само не мога да сваля новата версия иначе започвам работа по този вапрос
Jacket - специалист
Защо не можеш? Някаква грешка ли получаваш от линка?
mityom - специалист
ами аз я свалих от този линк http://jacket.megalan.bg/fmon/?dl ,но тъй-като още нямам хардуера (пикото) не знам дали е новата версия. аз разбрах, че този линк е за старата а тя се ъпдейтва сама като я пусна :?
Jacket - специалист
От този линк сваляш винаги последната версия, не се притеснявай за това :)
dyaneff - майстор
Поздравления на Jacket за труда и идеята :respekt:
Почти съм готов с реализацията но вчера питах във всички магазини (за които се сетих) във Варна но не намерих датчиците. През седмицата ще си ги поръчам, но имам питане.
Датчика за външна температура LM335 как да го свържа.
Предварително благоря за отговора
Zoro5 - специалист
dyaneff написа:
...Датчика за външна температура LM335 как да го свържа.
Предварително благоря за отговора
Немаш грижи! :wink:
http://www.national.com/ds/LM/LM135.pdf
Jacket - специалист
На страница 6 от PDF-а, долу в ляво е най-лесния начин. V+ е 12V директно от адаптера. Съпротивлението може да е 10к примерно. Най-лесно става като резистора се запои от задната страна на PicoIP директно между замервания пин и + от захранващата букса. Датчика се запоява към резистора от страната на пина, а масата се взима от най-удобното място.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: