• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jogo_pln - напреднал
Здравейте,
тези дни смятам да се заиграя, благодарности към автора и към всички който му помагат, чудя се дали може да се добави и датчик за налягане ?
jogo_pln - напреднал
Страхотно е, благодаря на автора.

Прикачен файл

dvor.jpg
Jacket - специалист
Здравейте, доста набързо минавам. По въпросите:

MCP9700A на мен ми изглежда като да има същите характеристики като на LM35DZ, т.е. при коректно свързване ако се избере LM35DZ като профил, програмата трябва да го отчита точно.

808H5V6 се свързва доста елементарно, + и - се изтеглят от пикото и Vout отива на желания пин, това е. Програмата си има профил за него.

Датчик за налягане не е невъзможно, но тук вече няма готов профил и трябва да видя дали съм го направил достатъчно гъвкаво да може да се добави само с формула... по-скоро май ще трябва модификация.

Относно проблемите с Cacti, с един колега от тук се занимавахме наскоро, но така и не остана много време. Общо взето какти-то е доста бъгаво и след като се добавят графиките се налага да се направи Disable/Enable на Data source-овете + Rebuild poller cache, след което графиките тръгват. Освен това пикото трябва да се проверява само с ICMP Ping (Downed host detection), иначе на SNMP проверката не минава.

Поздрави на всички, жалко че все още не се е намерил някой да доразвие идеята, на мен просто не ми остава време.
За много години на всички... :) Намирам се в голямо затруднение при намирането на 808H5V6 , ще бъда благодарен ако някой има идея и ме насочи от къде да си го закупя. Благодаря предварително!
Jacket - специалист
Аз съм си купувал винаги от Електронинвест - http://www.electroninvest.eu/index.php? ... contact_us Последно обаче взимах преди повече от година, така че не знам дали в момента имат.
Добър ден :) Първо искам да изкажа моите огромни благодарности към Йордан Йорданов (Jacket) за разработения проект :prayer: , също така и да му честитя Именния Ден - пожелавам ТИ много здраве , много щастие , много късмет и само хубави неща да ТИ се случват... Аз мога да се похваля с изцяло работещ мониторинг благодарение на ТЕБ :))) Имам един въпрос ,ще бъда благодарен на вашия отговор, а въпроса ми е следния : Свързах 2-канален модул за управление на мощни консуматори , който управлявам през web-a на Pico-то (на Port P3) има ли възможност да се отрази на FireMonitor-a ,състояние на вкл./изк. консуматор. Ако свържа P1 , P2 на PortP3(със тях управлявам релетата) със P1, P2 на PortP6 и настроя P1 и P2 във FireMonitor-a като ключов-и , дали ще се получи ??? или има някакъв друг вариант ?
pavelari - майстор
Данчо /mruka/ е реализиран гений! Имам случайния, благоприятния късмет да го познавам два пъти - на живо /преди години/ и в нета....
petrol c20xe - напреднал
Здравейте на всички прочетох темата и като човек далеч от тези неща мисля че с ваша помощ ще се справя с това начинание с което искам да включвам от разстояние отоплителна печка с до 2.5kw мощност и да меря 2 температури външна /вътрешна и влажност на въздуха та въпросите ми са следните :
1.датчиците LM335 по схемата която е посочена в началото ли да го вържа
2. H5V6 за влажност ще ми свърши ли работа и по каква схема да го свържа и него
3.за задействане на отоплителния уред какво реле ще ми трябва и как да го свържа което да държи поне до 16A
4.устройството може ли да работи и без компютър само с интернет
petrol c20xe - напреднал
Здравейте колко трябва да е съпротивлението R1 по тази схема

Прикачен файл

свързване датчик температура.PNG
свързване датчик температура.PNG (11.43 KиБ) Видяна 4006 пъти
petrol c20xe - напреднал
няма ли кой да ми помогне купих всичко нужно само малко съвети ми трябват относно някой неща
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: