• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
soteto - специалист
Привет на всички!Скалъпих набързо схемата с LM335 и тръгна от раз с отклонение 3 градуса отгоре.Вчера цял ден до 17 часа се тестваше и работеше добре изключих компютъра и сутринта в 8 часа го пуснах отново,но графиката и часа си стоят от предния ден без никаква промяна до сега,а иначе в генериране на репорт всичко си отчита коректно.Не трябва ли при пускане на програмата да отчита точното време или нещо се е бъгнало.
fox_vt - майстор
Възможно ли е към пикото да се добави някакъв Wi-Fi модул за свързване към компютъра през Wi-Fi?Или задължително трябва да се тегли кабел.
nfsto - напреднал
Ето ти възможно лесния начин да си направиш пикото безжично ( рутер който може да работи като ap-client ).
Има и още 1 вариант "Powerline Adapter" ,но това е по-скъпия вариант излиза около 100лв докато горния е около 50лв :)

Прикачен файл

ap.jpg
ap.jpg (16.66 KиБ) Видяна 2916 пъти
Последна промяна от nfsto на пет сеп 11, 2015 9:42 am, променено общо 1 път.
plastkomfort - специалист
При мен програмата не тръгва с windows 7 съм .
Някой има ли идея къде е проблема?
Здравейте, наскоро се обвързах с този проект и искам да сложа друг датчик за измерване на относителна влажност, различен от H5V6. Избрал съм HDS300, но не мога да направя формулата , която да въведа в програмата.От сайта са дали Входно-изходна зависомост RH[%]=-6+125.Vout/Vdd. Останалите спецификации могат да се намерят на сайта http://www.ipnetcontrol.net/bg/item-acc ... -bg/hds300 . Някой да има идея?
fox_vt - майстор
Някой по на ти с ай пи адресите :? Не мога да подкарам пикото зад рутер и медия конвертор.На булсат съм оптика към медияконвертор от него кабел за стационарен комп и кабел към рутер за безжична връзка.Нито към рутера нито към медията ни мога да го намеря ни да се свържа.Свързвам се към компа директно към мрежовата карта след като задам в компа съседно ай пи спрямо пикото .Там всичко работи без грешка.Четох уж как става с Wintic но нещо не се получава а и не знам какъв адрес да сложа.С командата ipconfig въобще не го отчита че го има.
nfsto - напреднал
Tрябва пикото и рутера да са в една и съща мрежа примерно 192.168.0.1 или 192.168.0.2 .
A не пикото да ти е 192.168.1.80, а рутера 192.168.0.1 по този начин те са в различни сегменти и не се виждат...
Mедиа конвертора не те вълнува ти с него работа нямаш той ти преобразува оптиката за да може да се свържеш с мрежови кабел към оптиката , за да може да ползваш после отдалечено информацията от пикото ще трябва в рутера да се отвори порт 161 за комуникация с SNMP.
fox_vt - майстор
Аха а има ли някаква команда в run прозореца с която да разбера какви адреси раздава рутера,или те винаги са едни и същи примерно 192.168.0.1/192.168.0.2/192.168.0.3 и т н

пп малко развитие оказа се че WinTIC е стара версия и спряна от подръжка бла бла и като се разрових в упътването на пикото успях да вляза в менюто му след като свързах директно със мрежовата карта на компаи задаено IP в компа 172.16.100.3.Тъй смених IP то на пикото на 192.168.1.2 тъй като рутера е с IP 192.168.1.1.Сега мога да вляза в пикото с този адрес като е закачено към рутера компа към медията абе всичко както трябва.НО на командата ping ми дава тайм аут същтото ми дава и при опит да се свърже програмата за мониторинга.Въпросът е къде бъркам,хич не са ми ясни ти ай пита и чудесии,навярно е нещо дребно но без помощ съм дотук.

ппп пак съм аз оправих се :-D тръгна гадината.Може аз да не съм бил ясен може и вие да не сте ме разбрали но оптиката влиза в медията от там порт 1 към компа порт две към рутера който само предава безжично.КАто се закача към някой порт на рутера в тази конфигурация се получава това дето го описах по горе.Обаче когато направя конфигурацията така оптиката влиза в медията порт 1 отива към рутера от там порт 1 на РУТЕРА отива към компа и всичко си тръгна по мед и масло.

Все пак мерси за помоща.
nfsto - напреднал
Диапазона на раздавани адреса от DHCP Server е различен за всеки рутер но принципно почват от около 192.168.1.100-254.
Това може да се види и провери единствено от настройките на рутера, не знам за такава команда... с команда може да видиш единствено раздадените адреси в мрежата
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: