• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
galivar - специалист
имам локално парно,но последния радиатор от кръга(последователно са вързани)горе е топъл а долу е студен.мисля че трасето идва дълго.как да реша проблема.
благодаря предварително
masteradmin - майстор
Даи схема и кажи как са ти прекарани тръбите за локалното парно ? Аз по принцип вадя всеки радиатор с отделен лъч директно от котлето.
galivar - специалист
masteradmin написа:
Даи схема и кажи как са ти прекарани тръбите за локалното парно ? Аз по принцип вадя всеки радиатор с отделен лъч директно от котлето.
ето линк към схемата
http://store1.data.bg/batgali/software/ ... %ec%e5.JPG
Даи инфо за дебелината на тръбите на цялата инсталация!
estrogen - специалист
И при мен е същата ситоация не виждам и ти да имаш помпа значи си на самотек . Радиаторите ти под лек наклон ли са от топло към студено , проблема веднага ще се реши със помпа , според мен е грешка слагането на два радиатора на последна точка , разликата във диаметара на тръдите не играе реголиране със кранове също не помага , може би проблема идва от връзката на студената тръба от двата радиатора към основната студена можеш да пробваш да регулираш студената във крайна точка . Не знам дали ще има ефект . Успехи
galivar - специалист
estrogen написа:
И при мен е същата ситоация не виждам и ти да имаш помпа значи си на самотек . Радиаторите ти под лек наклон ли са от топло към студено , проблема веднага ще се реши със помпа , според мен е грешка слагането на два радиатора на последна точка , разликата във диаметара на тръдите не играе реголиране със кранове също не помага , може би проблема идва от връзката на студената тръба от двата радиатора към основната студена можеш да пробваш да регулираш студената във крайна точка . Не знам дали ще има ефект . Успехи
имам помпа,и радиаторите са под лек наклон
Palawnik - специалист
Провери ли дали не са се напълнили с въздух или да не се е запушила някоя тръба.
И при мен тази година се получи същия номер. Пускам парното, а последния радиатор студен. Спрях всички други и водата остана да тече само през него. След малко се затопли и сега няма проблем. Опитай и ти може пък да стане.
donnna - специалист
като си с помпа, пробвай както казва палавника - демек спри останалите радиатори от кранчетата и пусни помпата на най - високата степен. хубаво е да сложиш и самообезвъздушаващи вентили. аз имам но са на най-горния етаж. при теб май трябва да се сложат на всеки радиатор, щото си на 1 етаж. по принцип се слагат на най-високия радиатор.... моите са цол и 1/4 и се слагат вместо тапата, с 1 врътка отгоре. струват 5-7 лв.
galivar - специалист
donnna написа:
като си с помпа, пробвай както казва палавника - демек спри останалите радиатори от кранчетата и пусни помпата на най - високата степен. хубаво е да сложиш и самообезвъздушаващи вентили. аз имам но са на най-горния етаж. при теб май трябва да се сложат на всеки радиатор, щото си на 1 етаж. по принцип се слагат на най-високия радиатор.... моите са цол и 1/4 и се слагат вместо тапата, с 1 врътка отгоре. струват 5-7 лв.
имам обезвъздушители на всички радиатори,няма въздух в системата,последния радиатор топли но само отгоре е топъл,а долу е студен,мисля че съпротивлението е голямо на тръбата на последния радиатор,за6тото е дълга системата.пробвах да намаля другите радиатори от кранчетата,тогава се затопля,но много бавно,а и няма ли да изгубя топлината в другите радиатори?просто си мисля дали не трябва по-мощна помпа,за да тласка на по-дълго разстояние водата?
donnna - специалист
щом е така предполагам, че ти е объркан размера на тръбите....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "студен радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: