Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте всички, искам да Ви поздравя за компетентните отговори в този форум.
Въпроса ми е следният: Имам къща на три етажа с изградена система за парното. Системата е под налягане и сега ще я свръзвам с котела но не знам каква помпа ще ми е необходима. Преди време ми казаха че ми трябва помпа от 1300лв. която ще дига на тази височина (~10м), това при отворена система (не като при моят случай). Има ли значение каква е помпата при отворена с-ма и при с-ма под налягане..?!

Благодаря предварително.
Osiris - специалист
има разбира се разликата е в налягането :wink:
mien - специалист
Мисля че няма да имаш проблеми с обикновената помпа<120-140лв>,защото тя само варти водата.Не мисля че има значение налягането тук.Помпата бута вода нагоре,нотази вода не варви само нагоре нали така.Колкото се качва толкова и слиза,а налягането има савсем друга роля.
hsam - напреднал
Има ли значение каква е помпата при отворена с-ма и при с-ма под налягане..?!
Здравейте !
Според мое скромно мнение-НЕ .Най-важно е да се съобрази,на каква височина са "най-високите" отопл.тела-при вашия случай,ТРЕТИ ЕТАЖ,т.е.
около 10 метра.Ако арматурата ви е 1"-ва то аз бих препоръчал да използувате помпа 25/60[ /b], и при 1"1/4- 32/60 .
Гарантирам ви,че ще ви свърши/ат работа !
С поздрави hsam !
Тук има какво да видите http://teplopoint.ru/product/133/
ПО ПОВОД ПОМПИ,НАЛЯГАНИЯ,И ДР. ПОДОБНИ ЧУЙТЕ СЛЕДНОТО:
ОТОПЛЯВАМ КЪЩА НА З ЕТАЖА С КОТЛЕ НА ВЪГЛИЩА/ЧЕШКО/
МАЛКО БЯЛО СПРЕТНАТО БИЖУ РАЗМЕРИ 75/55/35 12 КW,ВЕЧЕ 14 ГОДИНИ БЕЗ ПОМПА НА ГРАВИТАЦИОНЕН ПРИНЦИП -С ЕДНА ТРЪБА
ФИ 67 ОТ КОТЛЕТО ДО ТАВАНА КЪДЕТО Е РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД И ОТ ТАМ С ТРЪБИ В ЧЕТИРИТЕ ПОСОКИ СЕ РАЗКЛОНЯВА ЗА НАДОЛУ ПО ЕТАЖИТЕ .НИКОГА НЕ СЪМ ИМАЛ ПРОБЛЕМ ,ГОРИ 3 КОФИ /СРЕДНИ/
НА 24 ЧАСА КАТО ПОВЕЧЕТО ВРЕМЕ Е ПОЧТИ ЗАТВОРЕНО ПОДДЪРЖА
50-60 ГРАДУСА НА ВОДАТА/ИЗХОДЯЩА/ И САМО СЕ ДОБАВЯТ ВЪГЛИЩА/КАЛОРИЧНИ ДОМБАСКИ/.
ЗАЩО СЪМ ПРОТИВ ПОМПИТЕ . В СЕЛОТО ДО СОФИЯ ЧЕСТО И НЕПРЕДВИДИМО СПИРАТ ТОКА .ПОМПАТА НЕ ВЪРТИ НАПРОТИВ СПИРА
ГРАВИТАЦИЯТА НА ВОДАТА.КОТЕЛА ПРЕГРЯВА ,АКО ВЕНТИЛА НЕ ЗАДЕЙСТВА СТАВА БОМБА.ОСВЕН ТОВА ПО ЕТАЖИТЕ Е СТУДЕНО.НА ВРЕМЕТО ,КОГАТО СИ ПРАВИХ ПАРНОТО/ПО-ТОЧНО Е ВОДНО/ ИЗЧЕТАХ
4 ДЕБЕЛИ КНИГИ ПО ПРОБЛЕМА. НЕ Е ПРОСТО НЕЩО. УСПЕХ
крум - специалист
Колега, много интересни неща пишеш, ама ще те помоля да си изключиш КапсЛок-а. Т.е. да започнеш да използваш и малки букви. Иначе нещата, които пишеш, стават много трудно четими.
Благодаря
sanig - специалист
Каква темпвратура имаш в стаите ? нашия котел е 24 kw за 2 етажа и не е достаъчен. Смятаме да му увеличим мощността
ango - напреднал
Значи колега бомбата се решава с един клапан.С-мата в къщи е същата с извеждаща тръба Фи 57 на тавана.В последствие се наложи да сложа помпа,заради сграда до къщата.В железарийте продават едни клапани /Италиански/ приличат на спирателен кран,но вместо врътка има тапа.Вътре така е направен,че когато работи помпата налягането притваря клапата.При спиране на тока обратното налягане/гравитацията/леко отвара клапата и с-мата работи./Клапата представлява една бронзова паричка поставена хоризонтално и вързана в горния край с панта/.Когато се пусне тока-обратно.

Тема "Локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: