• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
denuchi - специалист
И като го въртиш изчиквай поне 20 мин. Не става със завъртането веднага, иска да се изчаква. Да направи поне един цикъл.
евгени1 - специалист
Кажете какви манометри да купя, специално за фреон или от обикновените които стават за вода , пара и газ.
denuchi - специалист
евгени1 написа:
Кажете какви манометри да купя, специално за фреон или от обикновените които стават за вода , пара и газ.
Ти за какво ще ги ползваш. За фреон.
Ahmakov - специалист
Ще се опитам, да ти дам някои насоки за действие. На база непълната информация за инсталацията и насоките няма да са достатъчни, за да работи инсталацията както трябва.
1.Без манометри на ниската и високата страна, няма да може да регулираш нищо.
2.Смени дюзата и сложи номер 5.
3.Фреона, след ТРВ трябва да постъпва в ТО през горния отвор и да излиза отдолу, обратно на това, както е включено сега при теб.
4.Изолирай ТО и тръбите, като обърнеш особено внимание на балона, който измерва прегряването след ТО.
5.Затвори плътно вентила, който ползваш като "капилярка".
6.Намали дебита на сондажната помпа.
7.Колко литра вода имаш в отоплителната система?
евгени1 - специалист
Поръчах си манометри и дюза номер 5, до няколко дни ще ги монтирам и ще преработя захранването на ТО. В отоплителната ми система има окопо 80 л вода.
2v6 - майстор
евгени1 написа:
Поръчах си манометри и дюза номер 5, до няколко дни ще ги монтирам и ще преработя захранването на ТО. В отоплителната ми система има окопо 80 л вода.
Щом ще отваряш системата е добре да сложиш и един ресивер между ТРВ-то и кондензатора, там където излиза втечнения фреон от топлобменника фреон-вода.
Каква е циркулационната помпа в момента и каква смяташ да купуваш?
евгени1 - специалист
Помпата е MYSON, с дебит 900, 1300, 1800 л/мин. Включена е на трета скорост. Досега намалях дебита на сондажната вода преди ТО, и работата се влошаваше, сега монтирах кран след него на отработената вода и го притворих, и температурата на отработената вода падна да 10 гр., а разликата между изх. и вх. вода стана 6 гр. Затворих крана на фреона и го оставих само на ТРВ-то. От начало започва да работи добре, загрява водата до 36 гр.с вх. фреон 41гр. и от там изглежда ТРВ-то затваря, и температурата на изх. вода запачва да пада до 30 гр., на изх. фреон и вх. вода не се променя, но на вх. фреон се покачва. Започва едно покачване и смъкване на температурата на изх. вода,а на вх. фреон постоянно покачване и като стигне 68 гр.отварям крана на фреона и нещата се нормализират. Балона на осезатела на ТРВ-то го местих на всички възможни места, дори го оставих настрани от тръбите и го изолирах, но нямаше ефект. И накрая за капак ТРВ-то започна да изпуска от регулиращия винт, и трябва да си купя ново. Това е на ДАНФОС, но китайско производство. Дайте някакви насоки какво да купя.
Ahmakov - специалист
1.Чрез притваряне на крана на изх. вода, поддържай разлика от 5 - 6С, само внимавай температурата на водата да не пада под 2С.
2.На кутийката на ТРВ, от вътрешната страна, има картинка как да се разположи балона на тръбата. Трябва задължително да изолираш балона, да измерва само температурата на тръбата, не и на въздуха, защото ТРВ е с МОР и когато измери температура 15С и по висока, затваря напълно. За да работи ТРВ, балона не трябва да е във въздуха, а на тръбата.
3.Смени мястото на подаване на фреона, защото като отвори ТРВ, ТО се залива с фреон и започват да се изпаряват една по една различните компоненти. 407 е три компонентен. Затова температурата на изпарение става по ниска в посока към компресора. При ТО е 13,4С, при компресора е -3,9С. Подаването трябва да става от горе.
4.Регулирането на ТРВ ще го направиш като сложиш манометрите. Това че изтърва, не е проблем. Там трябва да има капачка, която се завива и херметизира. Веднъж настроено, няма какво да пипаш повече.
Температура на вх. фреон от порядъка на 60 -90С не трябва да те притесняват. Нормални са, но внимавай да не се изгориш.
От кой край на страната си. 407 е малко по специфичен за настройка. Работи "почти" на мокър ход, ако ти говори нещо това.
Водата в системата ти е малко и ще се наложи да слагаш буфер. Минималното количество трябва да е около 130 литра - в твоя случай.
Помисли да сложиш и датчици за поток.
евгени1 - специалист
От Шумен съм. Системата ми беше с горно разпределение на тавана с железни тръби и събираше около 180 л вода, и я преработих уж за по добре, а то е нямало нужда. Имам сложен датчик поток, но след като намалих дебита не иска да работи, и ще мисля по някакъв начин да защитя компресора. Работа почти на мокър ход не зная какво е и ще съм благодарен да науча. Имам бойлер 150 л със серпентина и мантел, като през лятото го затоплям със слънчев панел, а през другото време с термопомпата през ел. магнитна задвижка, като е захранен директно от ТО. Мога ли да го ползвам за буфер, ако свържа системата последователно след него.
Последна промяна от евгени1 на чет ное 14, 2013 9:39 pm, променено общо 1 път.
denuchi - специалист
Ако още не си е нарязал системата, изпробвай нещо. Изтегли 1,5 кг. и малко от горе и е пробвай как ще работи. 3.2 кг. за в този си вид са множко.
Докъде е докара. Тръгнали машинката.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Термопомпа от нов климатик, радиатори и подово" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: