• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Transporterr - специалист
Transporterr написа:
много лесно я отричате тефлоновата лента, а всъщност е прекрасен материал .Просто както всичко на тоя свят си има 'цака'.Къде повече трябва да се навие, къде по дебела.
Мнението ми е че напълно замества калчищата:)

'Филме' :), пробвай пак с лента, няма причина от температурата да има проблем.
Отначало тънко и после дебел слой,за диаметри 3/4 и по вече зимай по дебела лента и мотай смело не я жали.Ще повярващ в тефлона сигурен съм ;)
filmatoplo - майстор
Уважавам мнението ти Транспортер :) аз дори наричам гении тези които могат да работят с тефлонова лента , но аз не я предпочитам , аз съм от старата школа още от времето на оксижените и черните тъби -там се практикуваше -калчища и боя :lol: или кафяв грунд -Класика в жанра.Сега съм на калчища и пасти , с проби към анаеробни лепила :wink:
filmatoplo - майстор
Преди 12-15 години ще уборудвам 4 бани на един клиент Софианец , та той ми даде тефлонова лента да навивам на батериите за по красиво .Навивам аз и уборудвах 4 те бани , и като пуснах водата -фъскаше отвсякъде на 4те бани :shock: айсиктир- оттогава си работя с калчища и една паста , така стават че не личи че е калчище :wink: течове няма .Сега с помоща на колеги от форума -мятаме Аеробиката :lol:
vk - специалист
Аз слагам ей от тази лента
качествена италианска лента, не китайска
тази на снимката е 0.2 мм, а досега намирах 0.1 мм (25 см дължина режа -за резби 1/2")

Като друг вариант - хубави са и тези ленти, произвеждани от UNIPAK (Дания) и продавани от Термоикономик ЕООД; http://www.thermoeconomic.com/teflonova ... nreg-p273/

Прикачен файл

Teflon_lenta.jpg
Teflon_lenta.jpg (59.16 KиБ) Видяна 1805 пъти
filmatoplo - майстор
:supz: 5 години по късно -все още калчища :supz:
n.ganev - майстор
Минах на лепило и съм доволен - ама не го дишам да знаете Ей [-X . Предпочитам :drinkers: .
toolegittoquit - майстор
Опитах с тефлонова лента, не става. С кълчища никога съм нямал проблеми. Прерязва, къса, измества тефлоновата лента или просто не уплътнява и се налага да се навива още. Кълчищата са конопени влакна. За разлика от тефлона като поемат вода, уплътняват по-добре. Иначе има и модерни пълнители и уплътнители, но за 1 връзка в годината или 5 да ходя да ги търся, при условие че имам кълчища - не. :-D
pipilica - майстор
Аз видях от един и почнах като него, навивам тънко и стегнато кълчища и отгоре малко тефлон, става чудесно но много важно е плюнката, не туриш ли плюнка на кълчищата все едно нищо не си направил.
filmatoplo - майстор
Имам и лепила , но не на всякъде се прилагат , особено при ремонти когато всичко е мокро и ръждаво , и на места когато е невъзможно да се чака за действието на лепилото :wink: .
toolegittoquit - майстор
filmatoplo написа:
Имам и лепила , но не на всякъде се прилагат
За това - кълчища или изолирбанд. Ще се учудиш какви уплътняващи свойства има изолирбанда. :-D Електричарско решение на ВИК проблем.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "С какво и как уплътнявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: