• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ukrainian - помощник
Благодаря за информацията и съветите. Използвах паста ERMETIC PAST, която m.eit препоръча. С кълчища и от тази паста нипелите заспаха върху смесителите и два дена тестове и работа преди да го замажа няма и грам сълзене. Сега всичко е зазидано в стената и дано да издържи без проблеми 10ки години :)
filmatoplo - майстор
Някой ползвал ли е Loktate 577 , малко е скъпо но го дават за тръби до 3 цола ,трябва ми информация за това колко време да чакам преди водна проба :? :)
kabel96 - специалист
чет яну 03, 2019 11:16 amfilmatoplo написа:
Някой ползвал ли е Loktate 577 , малко е скъпо но го дават за тръби до 3 цола ,трябва ми информация за това колко време да чакам преди водна проба :? :)
Здравей,аз си го купих от тук но още не е пристигнал и нямам наблюдение за работата му.Поръчах си и 586.
https://www.ebay.com/itm/1PC-NEW-Glue-L ... :rk:1:pf:0
Дават че след 20 минути и то при ниски температури е готов стегнал.Каква е цената му у нас.
filmatoplo - майстор
:? 50 и няколко лева ли :? ма за каква опаковка .
lov - майстор
Един път пробвах да работя с такова и неговите събратя, в комбинация с тефлонов конец След това изхвърлих всякакви кълчища и други подобни остарели начини за уплътняване на резби. :lol:
Филма какво му е скъпото като с една тубичка от 50мл. към 10-на лева и ще направиш една цяла инсталация. С една такава тубичка карам по година че и две и я изхвърлям на края щото се е скапало от стоене. Е аз само по разни ремонти и не съм за пример но знам колко ходи. То не се излива а се маже внимателно.
filmatoplo - майстор
:) Мярнах го че е над 50лв ,не е до парите -търся да е сигурно не искам издънки :wink: ,затова питам кой е работил успешно с Локтайт 577 че да го мятам и аз :wink: Трябват ми и тънкостите -обезмасляват ли се с нещо резбите на фитингите или само да са чисти -мажеш и стягаш :wink: Първо ще пробвам на нови чаркалъци -за ремонт не знам там нещата са мокри и мръсни и само с парцал едва ли ще стане :? :wink: .
sokolov.91 - майстор
Аз пък като пълен ташак в тая област ще кажа, че лятото чисто сам си направих локално парно. Всички резбови съединения ги направих само с тефлон. Купих си един жълт дебел и мотах стегнато докато резбата спре да си личи. После яко стягане до края на резбата и това е. Никъде не е прокапало все още. Това обаче на новите хромирани съединения. На поцинкованите черни резбата е съвсем друга. Там съм слагал само калчища и пак никъде не е прокапало. Според мен новите резби са си за нови материали, а старите за стари технологии. Като си купиш от железарията един хром нипел например за 3лв. то самата му резба се вижда каква е хубава и равна, отделно е със спираловидни нарези по дължина. Такъв нипел само с тефлон да го намотаеш докато спре да си личи резбата няма да протече. Отделно ако си купиш черен поцинкован нипел за няма и левче работата е съвсем друга - неравномерна груба резба с много мустаци. Освен да си плюнеш на пръстите и да мотнеш малко калчища едва ли друго би свършило работа толкова лесно, просто и сигурно.
lov - майстор
пет яну 04, 2019 10:00 pmfilmatoplo написа:
:) Мярнах го че е над 50лв ,не е до парите -търся да е сигурно не искам издънки :wink: ,затова питам кой е работил успешно с Локтайт 577 че да го мятам и аз :wink: Трябват ми и тънкостите -обезмасляват ли се с нещо резбите на фитингите или само да са чисти -мажеш и стягаш :wink: Първо ще пробвам на нови чаркалъци -за ремонт не знам там нещата са мокри и мръсни и само с парцал едва ли ще стане :? :wink: .

При мен има повече масла от колкото вода. :-D С парцала колкото падне и за обезмасляването си има спреове. Но те маслата не са страшни. По проблемна е водата но с парцала става стига да не тече. Аз даже ползвам тоалетна или домакинска хартия. И най вече първата щото най евтина. :)
В комбинация с конеца твърдя че почти не съм имал издънки а при мен наляганията са доста по високи.
Последно преди две години ВиК плюс парното на къщата на сина и нито един теч. Работихме двамата заедно на юруш щото трябваше да стане за два дни и аз си тръгнах преди пробите. На следващата вечер ми се обади да каже добрата новина. =D>
При мен фалове от този тип са недопустими щото за да ги оправя от ново може да ми коства много ядове и най вече престой на машина. А за направа на нова инсталация просто е песен. Пробвай и после със сигурност ще черпиш. :lol:
filmatoplo - майстор
Не ползвам лента или конец :) карам си по класическия начин ,но ми писна и искам вече по мързеливо и бързо -и сигурно де :wink: .
nikkk - специалист
съб яну 05, 2019 10:10 pmlov написа:
В комбинация с конеца
Един лаишки въпрос - кога и за какво се използва тефлоновия конец? правилно ли заключавам, че когато резбата поради спецификата не може да се навие докрай (например коляно, което трябва да сочи определена позиция, и остава още недонавит част или почти цял оборот), конеца е правилното решение? И ако да, то каква му е технологията? Първо конец в канала на мъжката резба, и върху него по класически навита тефлонова лента?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "С какво и как уплътнявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: