• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lov - майстор
filmatoplo написа:
Имам и лепила , но не на всякъде се прилагат , особено при ремонти когато всичко е мокро и ръждаво , и на места когато е невъзможно да се чака за действието на лепилото :wink: .
Филме ти направо ме утрепа. Колко трябва да изчакаш 10 -15 минути а пък ръждата не е никакъв проблем. Докато си събереш инструмена и времето изтекло.
За подсушаване най лесното и евтино тоалетна хартия. Е не става като продължава да тече от тръбата щото не държи някой спирателен кран и си отворил кранчетата на неколко чешми за да не си поне под наляганне щото в ремонтите и това се случва но кълчишата отдавна за мен са отживелица.
Повече ми се струва че някои хора се плашат от цената и незнанието кое и как да се използва. Не можеш примерно да залепиш само с лепило една халтаво направена резба без да ползваш така да се каже пълнител. В такава ситуация си трябва конец. Ако луфта е по малък става и с теф.лента макар че съм виждал уж професионалисти да не знаят как да я навиват и да я намотават все едно са кълчища и после да ми обесняват виждаш ли те това боклук и резбата я изплюва.
А къчища антифриз или пропилен глико са напълно несъвместими неща рябва да се запомни веднъж за винаги. Протичането на такива връзки е гарантирано на 100% след не повече от някоя година.
filmatoplo - майстор
:) Точно така , когато , където и каквото е необходимо го правя -начините за уплътнение са много и се позват при различни ситуации , въпрос на преценка :wink: .Аз не изключвам ползването на някой от начините , не си мислете че моя начин на работа с калчища е като на Бай Петко -може да се обзаложим :wink: .
lov - майстор
Със сигурност ми е ясно че знаеш и можеш и според ситуацията. Аз даже тая вечер ползвах кълчища напук на убежденията си. Трябваше да мина през един приятел да взема нещо преди да се прибера в Ловеч, а той тъкмо се бори в тях с едни тръборляци. Само дето е взел едни струговани нипели и се мъчи да ги завие на едни ръждилници. Плюят кълчищата та няма на къде. Нараних ги с една ножовка стана по добре ама старите резби пак ги свалят. Не ми се връщаше до къщата че всичкия вадънлък там. Та кълчища и връз тях парче найлон от тия шумящите чантички в место тефлонова лента и от първата проба заспа. :lol:
Казах му че така не се прави ама съм сигурен че няма да ги пипне повече. А и съм почти сигурен че няма да протече никога.
ukrainian - помощник
Здравейте,
Тъй като прерових форума и намерих тази тема за уплътнения, въпреки раздела "Отопление" мисля да се допитам до вашето мнение и съвет.
Правя ремонт на банята и ще полагам термостатичен вграден смесител Roca Puzzle. Смесителя се вгражда в стената , замазва се и се полагат плочки, като само изводите за управление се виждат(за който се интересува ето и линк към продукта). И сега директно към въпроса. Смесителя има 2 входа и 3-4 изхода за вадата, месингови с вътрешна резба. На тях трябва да навия нипели след което да вържа PPR-тръбите, чрез PPR холендрова връзка с гайка. След изчитането на темата още се чудя как да уплътня нипелите към смесителя? Дали да използва само конопени влакна(калчища) или да е комбинация между тях и течен уплътнител или лепило. Тъй като смесителя че е зазидан в стената ми се иска връзката да е сигурна и да не сълзи/капе. Като ми преправяха парното, майстора навиваше калчища и слагаше от червеното лепило. В София в магазин "Канелка" гледам предлагат това лепило за резби "VikY-Seal", което и тук много се спомена.
Ще съм благодарен ако дадете идеи и насоки от вашия богат опит.
m.eit - специалист
ukrainian написа:
Здравейте,
Тъй като прерових форума и намерих тази тема за уплътнения, въпреки раздела "Отопление" мисля да се допитам до вашето мнение и съвет.
Правя ремонт на банята и ще полагам термостатичен вграден смесител Roca Puzzle. Смесителя се вгражда в стената , замазва се и се полагат плочки, като само изводите за управление се виждат(за който се интересува ето и линк към продукта). И сега директно към въпроса. Смесителя има 2 входа и 3-4 изхода за вадата, месингови с вътрешна резба. На тях трябва да навия нипели след което да вържа PPR-тръбите, чрез PPR холендрова връзка с гайка. След изчитането на темата още се чудя как да уплътня нипелите към смесителя? Дали да използва само конопени влакна(калчища) или да е комбинация между тях и течен уплътнител или лепило. Тъй като смесителя че е зазидан в стената ми се иска връзката да е сигурна и да не сълзи/капе. Като ми преправяха парното, майстора навиваше калчища и слагаше от червеното лепило. В София в магазин "Канелка" гледам предлагат това лепило за резби "VikY-Seal", което и тук много се спомена.
Ще съм благодарен ако дадете идеи и насоки от вашия богат опит.

Хубави кълчища и зелена(понякога е сива,тази в интер метал) паста за импрегниране на кълчищата.
На кутията пише ERMETIC PASTA(pasta verde),навиват се плътно кълчищата(не дебело),смазват се плътно със споменатата паста,и това е.от тази комбинация никога не съм имал теч или проблем,дори във соларни системи,където има пропилен гликол или антифриз.
ето ти и линк https://www.tashev-galving.com/400763-2 ... 0%B1%D0%B8
:weedman:
filmatoplo - майстор
Анаеробните лепила на Локтайт ползвам ,има и др течни тефлони също ,Вики сейл даже е за без калчища .
m.eit - специалист
filmatoplo написа:
Анаеробните лепила на Локтайт ползвам ,има и др течни тефлони също ,Вики сейл даже е за без калчища .
Аз ползвам анаеробни лепила на Ferari,България терм ги внсаят,отлични са до 3 цола резби,в жълтата туба се води разглобяемо а в червената неразглобяемо(въпреки че с със пистолета за горещ въздух и то се разглобява ).Тънкоста е да има лепило плътно нанесено във три витки резби,щото навремето във една почивна станция юнаците бяха мацнали само три реда отгоре на резбата,и нямаше вентил да не капе! :mrgreen:
:weedman:
filmatoplo - майстор
Търся по дърво и камък една сива паста - Unipak na Multipak .в пвц опаковка(жълто и синьо ) като паста за зъби но по голяма .ако някой знае да казва .
nokoniko - специалист
filmatoplo написа:
Търся по дърво и камък една сива паста - Unipak na Multipak .в пвц опаковка(жълто и синьо ) като паста за зъби но по голяма .ако някой знае да казва .
Това излиза с търсачката, но дали може да се купи.....http://www.thermoeconomic.com/pasti-za- ... ipak-p275/
filmatoplo - майстор
Благодаря ,скоро не бях ходил там ,чудих се къде може да го има . :)
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "С какво и как уплътнявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: