• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tzoniopopovo - напреднал
Ами не знам ще видим какво ще стане и ще кажа :-D
tzoniopopovo - напреднал
Добре някой ще ми препоръча ли модел вентилаторче и размер по схемата с тръба фи 110?
LazarGanev - "Велик майстор"
Нали си поръча, не дойдоха ли?
ZMeyGorianin - майстор
Аз сложих вентилатор с Ф100 за баня на ПВЦ тръба от олук, но духа слабо и е шумен.
tzoniopopovo - напреднал
Еми отказах ги бяха много малки като размер, плюс това бяха увити във вестник и нямаха никаква кутийка или нещо подобно.Стори ми се едното кабелче прищипано все едно е откачено от някакъв уред и за това ги отказах.Абе кофти фирма направо ме отказа да си купувам нещо каквото и да е по интернет вече :x
tzoniopopovo - напреднал
Вече окончателно след пробите и студът който преживяхме стана ясно : ЕФЕКТ НЯМА
Или трябва да си сложите супер мощни вентилатори с толкова сложно устройство и невъобразим шум или по- добре си купете радиаторни конвертори и не си губете времето за тази глупост !
:partyman:
Жако - специалист
пон фев 13, 2012 11:35 pmtzoniopopovo написа:
Вече окончателно след пробите и студът който преживяхме стана ясно : ЕФЕКТ НЯМА
Или трябва да си сложите супер мощни вентилатори с толкова сложно устройство и невъобразим шум или по- добре си купете радиаторни конвертори и не си губете времето за тази глупост !
:partyman:
Здравейте това е много стара тема, случяйно попаднах на нея
Искам да питам дали ще има ефект ако прекарам топлата вода вместо през радиатора да сложя старо тяло което точно е с вентилатор, старо такова тяло от
климатик.
Лошото там е че са много малки тънки тръбички те са за охладителна течност, водата малко трудно ще минава.
И дали питата на това тяло ще издържи на затворена система от 2бара налягане.
шоп - майстор
вт юни 14, 2022 7:15 pmЖако написа:

Лошото там е че са много малки тънки тръбички те са за охладителна течност, водата малко трудно ще минава.
И дали питата на това тяло ще издържи на затворена система от 2бара налягане.
Тялото много лесно се преправя от фреон да работи с вода.
За налягането не се притеснявай. С фреон налягането е над 10 ина пъти по-високо.
Жако - специалист
вт юни 14, 2022 7:24 pmшоп написа:
вт юни 14, 2022 7:15 pmЖако написа:

Лошото там е че са много малки тънки тръбички те са за охладителна течност, водата малко трудно ще минава.
И дали питата на това тяло ще издържи на затворена система от 2бара налягане.
Тялото много лесно се преправя от фреон да работи с вода.
За налягането не се притеснявай. С фреон налягането е над 10 ина пъти по-високо.
Благодаря много колега ще ти пиша на лично.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Радиатор на парно - духалка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: