• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Уфф , кой знай ся къде е затрупан вентилатора -ще го намеря и ще го сделам -нищо не губя :?
chapara - майстор
filmatoplo написа:
Уфф , кой знай ся къде е затрупан вентилатора -ще го намеря и ще го сделам -нищо не губя :?
Направи класическо замерване по време и сподели ,но аз знам за ефекта,нека и другите узнаят :wink:
AntonBM - специалист
Човека е с локално парно. В неговият случай Naskov е прав – нама да се получи желаният ефект (така, както е при chapara – той е на централно парно).
Ако той си сложи перка на радиатора няма да дърпа повече топлина от него просто защото, тя (топлината) е една и идва от източника (котел, камина или нещо друго). Само ще смъкне температурата на топлоносителя. Може да затопли това помещение до по висока температура, но за сметка на съседните стаи. Същият ефект ще получи ако притвори вентилите на радиаторите в съседните стаи.
При централна отоплителна инсталация обдухване на радиатора с вентилатор дава ефект, понеже параметрите на топлоносителя се променят по-трудно (те се контролират от автоматика). Това е начин да прекараш съседите си когато си на ТЕЦ - незаконно е.
filmatoplo - майстор
ЙЕС :-D някой затварят щранговете с гипскартон като оставят отвори горе и долу слагат вентилаторче и кеф Калинке :wink:
firediesel - специалист
rumnikkk пробвай с една вентилаторна печка насочена долу под радиатора в режим на вентилатор. А за увеличаване на потока на въздуха при компютрите имаше двойни вентилатори - вентилатор зад вентилатор на определено разстояние
filmatoplo - майстор
Аз пробвах с обратното на прахосмукачката - става , обаче тя малко ми подпомогна щото си загрява допълнително -пък и жената колко крещя докъто и обясня експеримента - надвика прахосмукачката ей :-D .
chapara - майстор
filmatoplo написа:
Аз пробвах с обратното на прахосмукачката - става , обаче тя малко ми подпомогна щото си загрява допълнително -пък и жената колко крещя докъто и обясня експеримента - надвика прахосмукачката ей :-D .
Изображение
Изображение

Ти си избрал най-тихия начин за експеримента,нямаше ли един вентилатор.А що се отнася за крадене на енергия,дълбоко се съмнявам,защото по този начин вентила седииииииии яко отворен

Изображение
AntonBM - специалист
Вентила седи отворен, но уредите с които се отчита не са истински топломери. Те отчитат точки, които се изчисляват от средната температура на повърхността на радиатора. С вентилатора се смъква тази температура и те чаткат по-малко точки. Има още много начини за лъгане на тези уреди, но не ща да открехвам тарикатите... така ще прекарам съседите им, а те не са ми направили нищо лошо.
rea11ity - напреднал
Имам същия проблем с бавното затопляне на вилата.

Нужни са 10 часа за да се постигнат 17-18C започвайки от 5C.

Мислех си дали няма да е ефективно да закача един радиатор за климатик от кола и да го обдухвам с вентилатор за да постигна по-бързо затопляне на въздуха в помещенията.

Според мен в първите няколко часа при обикновен топлообмен при радиаторите много топлина отива за затопляне на самата сграда( стени/подове и т.н).

С горната идея се надявам да постигна ефект на затопляне от климатик или обикновена духалка.

Някои правил ли е такива експерименти или просто да мисля за конвектори?

поздрави,
п
alsted - майстор
Това нешо съм го виждал в едни новоизграждащи се офиси на немска фирма у нас. Лично бях учуден най-вече от факта, че радиаторите бяха чугунени и имаше климатици във всяка стая. Не вярвам, че чисто лаишки беше направено така [-X
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Радиатор на парно - духалка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: