• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tonito1982 - помощник
някой може ли да даде подробна информация за цена на газовите конвектори.Апартамента ми е 90м2-вътрешна изолация(гипсокартон и вата);нова PVC петкамерна дограма.Кой би бил най-евтиния вариянт за отопление и дали е газта?
LazarGanev - "Велик майстор"
Отоплението с газови конвектори е практично, ако смяташ да отопляваш 1-2 стаи. Ако ще отопляваш целия апартамент - едно котле ще пасне добре на тази квадратура, като ти осигурява и топла вода и по-голям комфорт. Не бих се заел да споря дали ще е по-евтино отколкото със скъпи маркови климатици, но със сигурност е по-комфортно и по-надеждно в студовете.
tonito1982 - помощник
Ямбол е газифициран от доста време и точно пред моя вход има газ живея на 4-ти етаж и не мисля че ще е проблем да я закарат до там.Това,което ме притеснява в газта е постоянното увеличение на цените и сравнително несигурната обстановка около доставките от "братска" Русия.Бях се ориентирал към печка с пелети и водна риза,но за нея както и за газта е много голяма първоначалната инвестиция а и отзивите,които чета тук не са много полужителни за пелетите.Четох и за "руското чудо"-ГАЛАН ел.котли ама май е доста ментилива история и най-накрая не съм мислил много за идеята с климатици,въпреки че за лятото ще ми е нужно охлаждане и ще трябва да се направи допълнителна инвестиция за тях ако се отоплявам по друг начин и възможно ли е само с климатици да ми е топло през зимата.
zhivko83 - специалист
Ако не са ти големи топлозагубите и с климатици ще се стоплиш , но разбира се комфорта на парното няма да го има . Имаш топла вода на ниска цена и газ за готвене , още 2 големи плюса .
При предната криза с газта , за домакинствата имаше газ .
Все пак сме 21 век , я да се стягат ония управляващите малко повече ... :lцl: :stock2: :lol:
tonito1982 - помощник
Простете за глупавия въпрос,но какво точно са топлозагуби и как мога да ги изчисля какви са
vanko68 - специалист
Топлозагуби е количеството топлина,което "бяга" навън при отопление вследствие на температурната разлика вън/вътре.Колкото си по-зле изолиран и колкото разликата е по-голяма,са по-големи топлозагубите. Как си се топлил досвга. Ако си бил с елрадиатор или духалка 2 Квт и ако са ти стигали при -15 гр,значи топлозагубата при тази външна температура е толкова - 2 Квт.
П.П.- има решение,което съчетава комфорта на парното,битовата топла вода и ниските сметки - термопомпената инсталация.Климатик,който топли или охлажда водата в стандартна отоплителна водна инсталация.
tonito1982 - помощник
Аз тепърва ще се нанасям в този апартамент затова направих изолация и смених дограмата и почна голямото чудене как да се отоплявам.на какъв принцип е термопомпената инсталация.ако може да ми обясниш
LazarGanev - "Велик майстор"
tonito1982 написа:
Това,което ме притеснява в газта е постоянното увеличение на цените и сравнително несигурната обстановка около доставките от "братска" Русия.Бях се ориентирал към печка с пелети и водна риза,но за нея както и за газта е много голяма първоначалната инвестиция а и отзивите,които чета тук не са много полужителни за пелетите.
Ako трябва да сме честни, най-тънка е инвестицията с газови конвектори - три конвектора по 500лв + 500 за газова инсталация правят 2000лв и жилището е здраво топлофицирано. Разходът е 30-40лв за конвектор на месец и можеш да отопляваш само една стая.
Другият вариант е изграждане на една нискотемпературна отплителна инсталация (парно - по народному) с радиатори, подово или конвектори и към тази инсталация можеш да подвързваш вече какъвто искаш източник на топлина - газов котел (1000-2000лв), термопомпа (2000-10000лв) или друго.
tonito1982 - помощник
Прегледах доста информация днес,явно е колкото повече гледаш и четеш толкова повече се объркваш.Попадна ми интересно четиво за инверторни климатици: Daikin FTXG25E Prestege дават доста добри показатели при ниски температури

за повече информация:
http://v-clima.com/prod.php?id=klimatic ... rxg25e_UX1

http://www.daricclima.com/index.php?opt ... &TreeId=18
kretio74 - специалист
tonito1982 написа:
Прегледах доста информация днес,явно е колкото повече гледаш и четеш толкова повече се объркваш.Попадна ми интересно четиво за инверторни климатици: Daikin FTXG25E Prestege дават доста добри показатели при ниски температури

за повече информация:
http://v-clima.com/prod.php?id=klimatic ... rxg25e_UX1

http://www.daricclima.com/index.php?opt ... &TreeId=18
но го умножи по броя на стаите и се поучава много хубава сумичка :?
  • 1
  • 2

Тема "газови конвектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: