Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pasat - специалист
Не знам къде му е мястото на този пост, но мисля че е за тук. Днес видях, а и предполагам, че повечето от вас са виждали, как се качват цепеници с помоща на телфер. Хубавото в това което видях е, че мазето на блока беше като 1. етаж и няма нужда да мъкнеш чувала до куката (така го видях - с чувал и кука на въжето на телфера...) Човека си беше направил подвижно рамо на тавана на балкона си да може да прибира чувала, а и други неща като материали за ремонт например, напаро вътре в балкона. Не направих снимки понеже валеше много сняг. Но ако се случи да го видя в действие това отново ще снимам...
jekasus - майстор
http://www.market.bg/item5340_243.html Пък в Русия един инвалид си направи с помоща на приятели телфер на тераса и слиза от 4-я етаж с инвалидна количка.
единак - специалист
Абе хубаво ама... когато ми беше зор и аз си мислех за някакви улеснения и автоматики за качване до 5 етаж. Обаче тъй или иначе слизаш до долу и после се качваш, дали за да напълниш чувала за да го закачиш на куката или просто да го метнеш догоре за 1 мин... нямаше значение. После влезе в употреба дистанционно пълнене и качване - сина ми...
Ако имаше кой да пълни дървата отдолу без да се налага да слизам ...иди-дойди, ама така или иначе като трябва да се качвам пак нагоре 20-на кг хич не им обръщах внимание.
naskov - майстор
В Гърция ми направи впечатление, че всяка двуетажна къща има такъв телфер на терасата. Нямах идея закакво ги ползват, докато не рабрах, че с тях си качват торбички с покупки директно от камиончетата, които доставят стоки по домовете. Стват и за дърва
filmatoplo - майстор
Точно оня ден монтирах на един приятел такова телферче за дърва да се качва , той си го купи 100 лв .Вдига 125 кила .
pasat - специалист
Ти и без това слизаш и се качваш - хубаво. Ама друго е да имаш допълнителен товар по теб. Аз лично много бих се радвал да има такъв телфер когато ходя да монтирам климатици - с на'што оборудване никак не е лесно да катериш по етажите. Бе не се оплаквам, но би ме улеснило много. :-D
bai_bradyra - специалист
:lol: защо са ви телфери .. те дървата топлят много.. и най- на последно място в печката :hurra:
илко илиев - специалист
аз съм с телфер и ги качвам на третия етаж.Откакто съм го сложил направо съм се родил защото жената не ме занимава да ги нося на гръб.Отрязах един варел 200л. на половина и го пълня,и изкарвам с един такъв един ден.Много съм доволен.телфера струва 115лв.

Тема "Качване на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: