Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
Моите гарджета са си втълпили, че ще се топлят със суха камина на дърва + въздуховоди и вентилатор за още 2 стаи - не подлежат на никакъв вид убеждаване, че това ще им излезе през носа, най-вече хамалуването. К'во да праиш, всеки луд с номера си - хората масово се отказват от дървата, масово търсят удобство и автоматизация, масово... а ние са фукаме с дърво-пиролизно-космическо отопление.
Rockeyto - помощник
Здравeйте. :) За къща общо 130 кв.м. на два етажа (по 65кв.м на етаж) с 8 см външна изолация, пвц дограма и с радиатори: 3 броя по 160/60см, 3 броя по 100/60см, 2 лири за баня и 2 бойлера по 80 литра, каква пелетна камина ми трябва, която ще е позиционирана във всекидневната на първия етаж? Конкретно колко Kw ми трябват и каква марка да е пелетната камина? Примерно между: Виктория, Прити, Грейко и Голдън Файър? И какъв разход на пелети би могла да дава за една зима, 22 градуса подържане ежедневно? Благодаря предварително =D> :)
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 17, 2020 10:07 pmRockeyto написа:
Здравeйте. :) За къща общо 130 кв.м. на два етажа (по 65кв.м на етаж) с 8 см външна изолация, пвц дограма и с радиатори: 3 броя по 160/60см, 3 броя по 100/60см, 2 лири за баня и 2 бойлера по 80 литра, каква пелетна камина ми трябва, която ще е позиционирана във всекидневната на първия етаж? Конкретно колко Kw ми трябват и каква марка да е пелетната камина? Примерно между: Виктория, Прити, Грейко и Голдън Файър? И какъв разход на пелети би могла да дава за една зима, 22 градуса подържане ежедневно? Благодаря предварително =D> :)
Виж какво - задай си въпроса в още няколко теми, защото досега си го задал само 9 пъти в различни теми и може да не го забележат хората!
Rockeyto - помощник
съб яну 18, 2020 1:59 amLazarGanev написа:
пет яну 17, 2020 10:07 pmRockeyto написа:
Здравeйте. :) За къща общо 130 кв.м. на два етажа (по 65кв.м на етаж) с 8 см външна изолация, пвц дограма и с радиатори: 3 броя по 160/60см, 3 броя по 100/60см, 2 лири за баня и 2 бойлера по 80 литра, каква пелетна камина ми трябва, която ще е позиционирана във всекидневната на първия етаж? Конкретно колко Kw ми трябват и каква марка да е пелетната камина? Примерно между: Виктория, Прити, Грейко и Голдън Файър? И какъв разход на пелети би могла да дава за една зима, 22 градуса подържане ежедневно? Благодаря предварително =D> :)
Виж какво - задай си въпроса в още няколко теми, защото досега си го задал само 9 пъти в различни теми и може да не го забележат хората!
Извинявам се и съжалявам много. Просто ми е важно и търся отговор. А получих - един каза 16 kW макс, а друг 24 kW или 30 kW - това не са отговори. Благодаря все пак, но очаквах много повече. :!:
bulhomes2 - майстор
И че какво друго очакваш от интернет? В магазина от който ще си купуваш нещата ще ти го сметнат безплатно.+
spec - специалист
Здравейте,
Решил съм да изолирам тръбите в това помещение, че става доста топличко.
Предполагам, че основно е заради топлото време навън в момента, но все пак каква изолация да използвам 6 или 8 мм ? :?

Прикачен файл

tr1.png
speka_rs - майстор
пет яну 31, 2020 10:05 amspec написа:
Здравейте,
Решил съм да изолирам тръбите в това помещение, че става доста топличко.
Предполагам, че основно е заради топлото време навън в момента, но все пак каква изолация да използвам 6 или 8 мм ? :?
Ами не знам тая плетеница не може ли да се пооправи малко.
preslav - майстор
Аз имам същият проблем.

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (11.43 KиБ) Видяна 2584 пъти
Жоро Георгиев - специалист
Освен да изградите около тия плетеници някакъв шкаф или куфар от гипсокартон, шперплат или талашит за друго не се сещам. Поне аз де.
Hoвoceлckи - майстор
пет яну 31, 2020 12:48 pmpreslav написа:
Аз имам същият проблем.
:wink: Често срещан проблем (цъкни)

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: