Най - вълнуващия въпрос зимно време.
baio - напреднал
Здравейте!
От известно време забелязвам реклами за изграждане на локално отопление с втечнен газ (LPG), като се монтира подходящ резервоар (бутилка) които се зарежда един или два пъти през зимата. Това съответно е за места където няма изградена газопреносна мрежа. Въпроса ми някой дали ползва такова парно с втечнен газ и да даде малко поче информация - разход спрямо отопляема площ. Цената на този вид газ в момнта е около 0,86лв. на литър!
Здравейте, нов съм във форума и съм намирал във времето все полезна информация тук.
Конкретно по темата- отопление със слънчогледови пелети на Керпи. Отоплявам малка стара едноетажна къща 80 кв.м.с 2 спални, 1 кухня, баня и коридорче, външна изолация 8см стиропор, на таваните няма вата, ПВЦ дограма някаква на 18+год. Местоположение Златица.
Разход между 6 и 16кг на денонощие при зададена температура по стаен термостат 24гр навсякъде денонощно. Среден разход около 12кг за 24часа. Радиаторите са големи за помещенията, котела се пали и гаси по 6 пъти за денонощието. Котела (неизвестно копие) и горелката (някакво копие на Грейко 20киловата) са самоделки.
ky-kyy - майстор
Тва, коет ще споделя е виц, ама.....Един смятал, смятал, различно варианти за отопление и накрая изчислил, че ако прекара зимата на Малдивите, ще му излезе с 14 лева и 45 стотинки по-евтино.....
чет окт 28, 2021 6:25 pmky-kyy написа:
Тва, коет ще споделя е виц, ама.....Един смятал, смятал, различно варианти за отопление и накрая изчислил, че ако прекара зимата на Малдивите, ще му излезе с 14 лева и 45 стотинки по-евтино.....
Вече не е виц:)))
На 5ти декември 2021г.сутринта моята пелетна камина се опита ( слава Богу) неуспешно,,, да ме убие чрез задушаване!!
Технологично : кошницата за пелети се е задръстила...огънят се е качил покрай шнека до бункера с пелети и.....ужас и безумие...!
В градът в който живея техници и сервиз няма?Най близкия е на 140км???!
Писах " благодарствено информативно ", писмо на производителя в Сърбия- - гробно мълчание!
Алфа Плам Лука - суха 8kw.
Благодаря на Ангелите ми храмители.
Ако имате спасителни идеи на имейла ми: tauben@ abv.bg
Kondor1 - специалист
пон дек 06, 2021 9:54 amtraper 42 написа:
На 5ти декември 2021г.сутринта моята пелетна камина се опита ( слава Богу) неуспешно,,, да ме убие чрез задушаване!!
Технологично : кошницата за пелети се е задръстила...огънят се е качил покрай шнека до бункера с пелети и.....ужас и безумие...!
В градът в който живея техници и сервиз няма?Най близкия е на 140км???!
Писах " благодарствено информативно ", писмо на производителя в Сърбия- - гробно мълчание!
Алфа Плам Лука - суха 8kw.
Благодаря на Ангелите ми храмители.
Ако имате спасителни идеи на имейла ми: tauben@ abv.bg
Какво стана - успя да видиш преди да са се разпалили ли? Маркучът не е ли такъв, който гори трудно и като се пробие спира огъня? Май трябва да има и подходящ наклон за защита (да се прекъсне горенето).
пон дек 06, 2021 1:10 pmKondor1 написа:
пон дек 06, 2021 9:54 amtraper 42 написа:
На 5ти декември 2021г.сутринта моята пелетна камина се опита ( слава Богу) неуспешно,,, да ме убие чрез задушаване!!
Технологично : кошницата за пелети се е задръстила...огънят се е качил покрай шнека до бункера с пелети и.....ужас и безумие...!
В градът в който живея техници и сервиз няма?Най близкия е на 140км???!
Писах " благодарствено информативно ", писмо на производителя в Сърбия- - гробно мълчание!
Алфа Плам Лука - суха 8kw.
Благодаря на Ангелите ми храмители.
Ако имате спасителни идеи на имейла ми: tauben@ abv.bg
Какво стана - успя да видиш преди да са се разпалили ли? Маркучът не е ли такъв, който гори трудно и като се пробие спира огъня? Май трябва да има и подходящ наклон за защита (да се прекъсне горенето).
Не камината не изисква наклон.
Няма такъв маркуч който да се запали за да спре горенето.
Нещо се е бъгнало защото смених управляващия комп но не иска да пали.не знам пресостат ли е запалко ли е? И пилети не зарежда?
Изписва Alar-dep
Christo - майстор
Нямам такава камина. Написах в Гугъл alar dep и веднага излезе https://www.jov.bg/userfiles/product_fi ... 20Luca.pdf
Там на стр. 26 са описани алармите, започващи с alar dep. Ще трябва едно омметърче и да проверите тези пресостати и термостата.
пон дек 06, 2021 4:55 pmChristo написа:
Нямам такава камина. Написах в Гугъл alar dep и веднага излезе https://www.jov.bg/userfiles/product_fi ... 20Luca.pdf
Там на стр. 26 са описани алармите, започващи с alar dep. Ще трябва едно омметърче и да проверите тези пресостати и термостата.
Благодаря!
шоп - майстор
пон дек 06, 2021 9:54 amtraper 42 написа:
да ме убие чрез задушаване!!
Бих се замислил за димен датчик и СО датчик
Алармата е хубаво нещо.

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: