• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sintris - напреднал
LazarGanev написа:
Това Вило оттогава в това положение ли работи?


не, разбира се ако бях оставил помпата така -едва ли щеше да изкара досега, нали ?
Ето как изглежда в момента :

Какъв е проблема и разликата между първата и втората снимка освен че е завъртяна ?
ESPACE - майстор
На теория като е права като на първата снимка ще се повреди по бързо. Досега обаче съм виждал само две механично повредени помпи. И двете бяха Вило хоризонтално монтирани. Едната беше работила 5 години денонощно, целогодишно. Толкова беше разбита, че ротора беше пропаднал и пробил кожуха за херметизация около него. Не знам колко им е живота на теория.
LazarGanev - "Велик майстор"
Едно инресно четиво за млади и не толкова :wink:
http://zaprehoda.blog.bg/biznes/2009/10 ... ete.420210
6osi6 - майстор
Едно интересно четиво за не чак толкова младите и по-непаметливите :oops:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=bg
vk - специалист
LZ2PPD , няма ли да ви дойде газ от Кълъраш, под Дунава ?
Или май нещо бях чул че се работи по тръба от Генерал Тошево
По-чисто
Puf-Paf - специалист
Здраве и щастие на всички ентусиасти тука!
Нека и аз да драсна един - два реда. Много ми е интересно в България цените на твърдите горива защо скачат така душмански през зимата! Бахти търговците, бахти бизнеса- продават всички дърва и въглища на открити складове. Естествено снегът/дъждът са ги накиснали до безобразие, а като за бонус никой не ти показва сертификати за произход на дървата, а за въглищата... То там може да си платиш за дУМбаски :-D , а да купиш шлаката на Чукуровските мини. В това отношение добро впечатление ми правят само продавачите на екопелети, имам предвид тези на вносните пелети, де! Почти не вдигат цени през различните сезони. За запалянко като мен на тема отопление мисля, че коректността е много важна!
Иначе- 150 кв.метра отопляема площ, къща, с изолация, за миналия сезон (който според мен беше студен), разход- 5 тона пернишки въглища и 10 кубика дърва. Във всички помещения поддържах температура около 23 градуса. Заради дремещата в хола баба, де!
kpacи - специалист
Puf-Paf написа:
....заради дремещата в хола баба, де!
А, не така! Не забравяй, че и ти ще станеш "дремещия в хола дядо ". :yawinkle:
Puf-Paf - специалист
Ей, Краси, да се надяваме, че когато един прекрасен ден стана дядка няма да се налага на никой да хвърля въглища в котел! Играя си на Черен Петър от 10г. и ми е писнало, обаче за сега ми изнася- седем месеца топло и гореща вода за 1500 лева (ах, забравих към сметката да включа и ишиаса... :mrgreen: ) Все се надявам след 20 лета да има технологии хем природни, хем достъпни, хем щадящи и кръста на пишущия... Амин!
VLADO66 - майстор
Студен ядрен синтез в домашни условия или улавяне на свободна енергия или пък магнитен мотор-генератор на Нелсън-Камю.
kpacи - специалист
Puf-Paf написа:
Все се надявам след 20 лета да има технологии хем природни, хем достъпни, хем щадящи и кръста на пишущия... Амин!
Блажени са вярващите!
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: