• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб ное 24, 2018 2:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 24, 2018 1:02 pmbrodski написа:
Здравейте колеги...

... защото не успях да се ориентирам мн добре в темите на форума
Благодаря предварително на отзовалите се !!!
Най малката от марката дето си харесаш.
Имаш 70 квадрата и ок 7 киловата радиатори, при 90/70/20 вероятно, което няма как да се постигне с пелетно "парно". Най слабата е 10.

viewtopic.php?f=10&t=55467

viewtopic.php?f=10&t=52540

Мислиш , че 12 или 15 кв камина няма да е достатъчна да се отоплява тази кваадратура така ли.
А ако се сложат още глидери ще стане ли
Ако може по ясно и конктертно
Благодаря предварително !!!
съб ное 24, 2018 3:12 pmbrodski написа:
...
Мислиш , че 12 или 15 кв камина няма да е достатъчна да се отоплява тази кваадратура така ли.
А ако се сложат още глидери ще стане ли
Ако може по ясно и конктертно
Благодаря предварително !!!
Мисля, че и 10 киловата са много.
Мисля също, че радиаторите са ти малко. Ще трябва да добавяш.
Още по ясно- 12 киловатова камина е напълно достатъчна за твоят дом.
По малка от Минимата, на Еко Спар, не знам да има. Тя е с 10 квт. на водната риза, а ти нямаш толкова радиатори.
Чети темите и ще придобиеш представа!
Има тема и за разход на пелети.
stefko - помощник
Здравейте колеги,
В момента отоплявам общо площ около 180 кв.м (къща на 2 етажа с изолация) с чугунен котел на твърдо гориво - КЧММ-4 (20 кВт), произведен 90-те години на миналия век. В студени дни (-15 - 20 градуса), за да поддържам в стаите 23-25 градуса, котелът трябва да работи на 70-75 градуса. Следващия отоплителен сезон смятам да мина на пелети. Насочили съм се към котел и горелка Грейко 20 кВт, но не съм сигурен дали мощността му ще е достатъчна, дали има съответствие м/у мощностите на двата котела :?:
LazarGanev - "Велик майстор"
Избраният котел е оптимален по мощност, пелетните киловати са по-гарантирани от кюмюрните :wink:
stefko - помощник
Лазаре благодаря за отговора.
jolobg - специалист
нед яну 27, 2019 8:47 pmstefko написа:
Здравейте колеги,
В момента отоплявам общо площ около 180 кв.м (къща на 2 етажа с изолация) с чугунен котел на твърдо гориво - КЧММ-4 (20 кВт), произведен 90-те години на миналия век. В студени дни (-15 - 20 градуса), за да поддържам в стаите 23-25 градуса, котелът трябва да работи на 70-75 градуса. Следващия отоплителен сезон смятам да мина на пелети. Насочили съм се към котел и горелка Грейко 20 кВт, но не съм сигурен дали мощността му ще е достатъчна, дали има съответствие м/у мощностите на двата котела :?:
Извърших замяна на същия котел с комплект Грейко 20. Без да променям нищо по системата (с изкл. на добавен антикондензен вентил), успявам да постигна 20 часово отопление с разход на слънчогледови пелети = разхода на донбаски (или поне доста качествени) въглища, който имах с КЧММ-4 за 8-10 ч. Към Грейко съм добавил 8 бр. пружини в двата хода за повишаване на КПД. Извода оставям на теб. :wink:
stefko - помощник
пон яну 28, 2019 1:52 pmjolobg написа:
нед яну 27, 2019 8:47 pmstefko написа:
Здравейте колеги,
В момента отоплявам общо площ около 180 кв.м (къща на 2 етажа с изолация) с чугунен котел на твърдо гориво - КЧММ-4 (20 кВт), произведен 90-те години на миналия век. В студени дни (-15 - 20 градуса), за да поддържам в стаите 23-25 градуса, котелът трябва да работи на 70-75 градуса. Следващия отоплителен сезон смятам да мина на пелети. Насочили съм се към котел и горелка Грейко 20 кВт, но не съм сигурен дали мощността му ще е достатъчна, дали има съответствие м/у мощностите на двата котела :?:
Извърших замяна на същия котел с комплект Грейко 20. Без да променям нищо по системата (с изкл. на добавен антикондензен вентил), успявам да постигна 20 часово отопление с разход на слънчогледови пелети = разхода на донбаски (или поне доста качествени) въглища, който имах с КЧММ-4 за 8-10 ч. Към Грейко съм добавил 8 бр. пружини в двата хода за повишаване на КПД. Извода оставям на теб. :wink:
Оригиналните пружине на Грейко ли ползваш или други?
Kondor1 - специалист
пон яну 28, 2019 3:03 pmstefko написа:
Оригиналните пружине на Грейко ли ползваш или други?
малей, тия вече и "оригинални" части взеха да имат :) щампи Greyko с лого имат ли?
шоп - майстор
пон яну 28, 2019 3:24 pmKondor1 написа:
пон яну 28, 2019 3:03 pmstefko написа:
Оригиналните пружине на Грейко ли ползваш или други?
малей, тия вече и "оригинални" части взеха да имат :) щампи Greyko с лого имат ли?
Като ти кажат цена 500-600 лв за едни смешни телчета завити на струг, като пружини и със смешна кобилична система за възвратно постъпателно движение от поцинковани шпилки и поцинковани гайки и контрагайки ще разбереш
Tzinata - специалист
пон яну 28, 2019 3:45 pmшоп написа:
пон яну 28, 2019 3:24 pmKondor1 написа:
пон яну 28, 2019 3:03 pmstefko написа:
Оригиналните пружине на Грейко ли ползваш или други?
малей, тия вече и "оригинални" части взеха да имат :) щампи Greyko с лого имат ли?
Като ти кажат цена 500-600 лв за едни смешни телчета завити на струг, като пружини и със смешна кобилична система за възвратно постъпателно движение от поцинковани шпилки и поцинковани гайки и контрагайки ще разбереш
700-800стотин шопе не500😭
За 30kw-вия става въпрос
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: