• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kondor1 - специалист
нед фев 17, 2019 12:25 pmidealist написа:
Ако обаче разполагате с: подходящо помещение, необходимите инструменти, знания, умения, резервни части и помощ от добри приятели (ако се наложи), ще се справите сам/и на доста сносна цена.
Не станаха ли доста много условията? Ако притежаваш подходящо помещение, инструменти и знания, направо отваряй автосервиз. А ако имаш по-доходна професия от автомонтьор, тогава няколко посещения годишно в сервиз няма да те претоварят финансово.
шоп - майстор
нед фев 17, 2019 12:25 pmidealist написа:
Абе, каква е температурата на изходящите газове на котлите ви, че търсите термообработка ?

Мого добър въпрос:-) Може би, някои мениджъри, дистрибутори и маркетолози искат да ни заблудят. Искат да си пробутат продукта, който струва 20-30 лева за 500- 600лв.
Завършил съм студена обработка на металите и си признавам, че от топлата обработка и закалките съм изучил само базата. 2 години учене. Въпреки всички всичко твърдя, че и пружини от стомана СТ 45 с цена 1.8лв килограма може да се прави почистваш механизъм, който работи в температурен диапазон до 300-350 градуса.

За проба хрърлих пружините за 7-8 часа в жар от въглища продухвани с вентилатор. Нещо като ковашко огнище с въглища.

Няма деформирано и стопено. Няма как и да има след като сме далеч от 800-900 градуса.
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D Шопе, ма много се палиш бе, май си прекалил в неделя с винцето :wink: ! Никой нищо, на никого не иска да пробута, най-малко пък на тебе! Костенурка някой да е стригал? За твоя руски чугуняк не се предлагат, ама ти си ги правиш. Уж за 20лв, пък не искаш да ги продаваш за 200! Всъщност ако трябва да се сравняват цени, нормално е да се сравняват не заводско производство с пружините на шопа, а два заводски продукта - джанта за Опел с джанта за Форд, съединител за Ярис, със съединител за Клио, почистващ механизъм за Експерт с такъв за.... А де! Има ли други марки да предлагат опции или като резервна част (ако влиза в задължителното оборудване)? Дефро, Костржева? Някой знае ли колко струва на Пелетерм механизма като резервна част? Или на някоя пелетна камина, за да ги сравним? Че аман, писна ми да чета колко скъпо му се виждало на шопа нещото, което няма да купи никога, тъй че никой няма нужда от неговото мнение, ама той смята че е длъжен да го повтаря за N-ти път на всяка страница като развален грамофон! Писна ми във всяка тема за отопление като отворя, да видя как шопа разпалено обяснява колко скъп бил почистващия механизъм на Грейко и как той щял да го направи за 20лв, ама не искал! Някой печелел много! Аман от комплексари!
шоп - майстор
@ LazarGanev, да ти копирам ли мнението, където ще ми изкупиш продукцията за 200 лева комплекта?

По добре замълчи, за да не ставаш за смях. Мога да произведа, аз и приближени до мен фирми тонове продукция за милиони левове, където не ти, ами и никой не може да изкупи. Просто, защото няма толкова произведени котли.

Пиша с градивна критика за да не се заблуждават хора колко бил супер технологичен продукта за 500-600 лева и как не може да се направи от някой сръчко. Показах със снимки, как се прави пружина за 90 стотинки.
Нали знаеш, че хората вярват на снимки, не на празни приказки.
Форума се, чете от хора обичащи да правят нещата сами и дистрибуторите и търгашите не са уважавани тук.
Потребителите оценяват и сам можеш да прочетеш последните мнения.
Не ставай за смях. Разбирам, че имаш финасов интерес:-)
Мнението ми е некомерсиално за разлика от доста търгаши и дистрибутори тук.

Ако позволиш един съвет от мен ако има обратна връзка дистрибутор-производител. Хубаво е да се знае, че главите на грейко се пукат по заварките. Форума прелива от снимки на спукани глави на реални клиенти..

Дано критикате са приеме градивно и се вземат мерки с цел повече бъдещи доволни клиенти.

П.П. С винцето не прекалявам...:-)
няма как да се прекали с нещо което не се ползва.
Пак греда!
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 17, 2019 5:41 pmшоп написа:
@ LazarGanev, да ти копирам ли мнението, където ще ми изкупиш продукцията за 200 лева комплекта?

По добре замълчи, за да не ставаш за смях. Мога да произведа, аз и приближени до мен фирми тонове продукция за милиони левове, където не ти, ами и никой не може да изкупи. Просто, защото няма толкова произведени котли.

Пиша с градивна критика за да не се заблуждават хора колко бил супер технологичен продукта за 500-600 лева и как не може да се направи от някой сръчко. Показах със снимки, как се прави пружина за 90 стотинки.
Нали знаеш, че хората вярват на снимки, не на празни приказки.
Форума се, чете от хора обичащи да правят нещата сами и дистрибуторите и търгашите не са уважавани тук.
Потребителите оценяват и сам можеш да прочетеш последните мнения.
Не ставай за смях. Разбирам, че имаш финасов интерес:-)
Мнението ми е некомерсиално за разлика от доста търгаши и дистрибутори тук.

Ако позволиш един съвет от мен ако има обратна връзка дистрибутор-производител. Хубаво е да се знае, че главите на грейко се пукат по заварките. Форума прелива от снимки на спукани глави на реални клиенти..

Дано критикате са приеме градивно и се вземат мерки с цел повече бъдещи доволни клиенти.

П.П. С винцето не прекалявам...:-)
Моля, цитирай ме, къде съм ти обещал изкупуване на продукция за
няма как да се прекали с нещо което не се ползва.
Пак греда!
Шопе, никъде не съм ти обещавал изкупуване на продукция за милиони левове, нещо сънуваш :-D ! Казах ти, че мога да купувам, стига качеството да не по-лошо, от това, което купувам сега. От форума също ще имаш клиенти. Да единични бройки са, това оскъпява производството, не е интересна търговия, но пък като кажеш нещо е добре да стоиш зад думите си. Всеки иска да произвежда за милиони и да му се изкупува накуп, ама това само в сънищата :wink: .
Шопе, котлите и горелките на Грейко работят с евтино гориво и радват собствениците си с ниски сметки и безплроблемна работа. Ама ти гледай да се отървеш от твоята "всегоривна" въглищарка, може пък някой да клъвне. И не гледай в чуждата паничка, гледай си твоята! :wink:
Тая па тема от къф зор са качи чак тука?
idealist - специалист
нед фев 17, 2019 5:41 pmшоп написа:


.... Хубаво е да се знае, че главите на грейко се пукат по заварките. Форума прелива от снимки на спукани глави на реални клиенти..

Нищо, че си завършил студена обработка. Припомни си, че при определени марки стомани след операция заваряване следва термообработка НОРМАЛИЗАЦИЯ. 'ма тя струва парички.
П. Петков - специалист
Така и не разбрах за какво се карате!
Темата е "С какво се отоплявате?"
Ето с какво се е отоплявал Смирненски (Мир на праха му!):

"Студено дявол да го вземе!
Студът те реже като ножици!
Човек за да се посъвземе, са нужни барем две госпожици!"
Последна промяна от П. Петков на вт мар 19, 2019 5:06 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
"Стани богат" ли те държи ;)?
П. Петков - специалист
вт мар 19, 2019 4:59 pmradius написа:
"Стани богат" ли те държи ;)?
Да, ама този:
https://www.youtube.com/watch?v=qtd-9EieCVw
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: