• 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Doks написа:
Котлетата които горят чипс като гледам са около 1000-2000лв по скъпи


Възможността да се използват и пелети и чипс + по ниската цена на вторите според мен си заслужава разликата в дългосрочен план.
Опасявам се само да няма някаква уловка. Имат ли някакви минуси който (съвсем нормално :o ) не се споменават от търговците?
Котлето си е един най-обикновенн топлообменник. Важна е горелката.

Така, че си търси горелка за чипс. Фофума е направи си сам. Може да я приспособиш на друг котел.
Виж и универсалните чугунени горелки. Те горят чипс и всякакво калибровано гориво.
Doks - напреднал
Сам абсурд да приспособя нещо. За съжаление съм вързан в ръцете за това търся нещо наготово. Готов комплект котле и горелка като това от линка на Евротерм .
Благодаря!
Последна промяна от Doks на чет фев 02, 2017 2:39 pm, променено общо 2 пъти.
6osi6 - майстор
Doks написа:
Гледам цената на чипса е наполовина на пелетите. http://stobis.bg/?page_id=34#
Този чипс не става. Цената му е колкото на пелетите.
Doks - напреднал
Пелетите не са ли около 400лв за тон?
шоп - майстор
6osi6 написа:
Doks написа:
Гледам цената на чипса е наполовина на пелетите. http://stobis.bg/?page_id=34#
Този чипс не става. Цената му е колкото на пелетите.
Съгласен съм, че цитираният линк е за много скъп чипс, но поне търговеца обявява влажност под 10%
Аз дървесни пелети с цена 180 лв без ДДС не съм виждал

Лично си взимам 1-2 камиона мокър калибриран чипс ( 40-50% влажност) от софииска фирма за 60 лв тон
Горелката ми го гори дори мокър.
6osi6 - майстор
шоп написа:
Лично си взимам 1-2 камиона мокър калибриран чипс ( 40-50% влажност) от софииска фирма.
От коя фирма го взимаш?
6osi6 - майстор
Doks написа:
Пелетите не са ли около 400лв за тон?
Чипсът е 260 лева за тон, в сезалови чували по 15.5 кг. Стои на открито, поел е влага до 15%. Калоричността е под 3900 kcal. Горил съм го и в смес.

Прикачен файл

DSCF3705.JPG

Прикачен файл

DSCF3737.JPG
6osi6 - майстор
шоп написа:
търговеца обявява влажност под 10%
Където науката е безсилна, идва вярата. Може да ти обяви, че е осем в едно - снежанка и седемте джуджета едновременно.
vinse - помощник
Втора зима съм с нискотемпературна термопомпа въздух вода на панасоник и съм доволен . Преди бях на отопление с пелети, не мога да дам съпоставка 1:1 на разхода преди и сега, защото в момента отоплявам по-голяма площ. На пелети при 24 часа отопление на около 80кв отиваха около 1300кг, грубо около 450 лева + около 50 лева ток (за спиралата и помпата на водата). В момента отоплявам към 110кв, сметката ми за ток за този декември беше 355лв.
Помпата се справя добре и при много ниските температури, не усещах да има осезаема загуба на топло при -24 градуса. Като цяло безпроблемна, минуса който съм забелязал, че при най-ниската степен на въртене на водната помпа (степените са 3) на дистанционното се показа грешка и термопомпата гасне, интервала на гаснене е различен, няколко часа, ден, няколко дни. Проблема се решава като пуснеш водната помпа да работи на втора степен, тогава няма ядове, но така системата е една идея по-шумна.
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: