• 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burner - специалист
Въглеродния окис няма да го подушиш. Като се замислих, при ползването на разни печки стаите с времето се опушват, нали? Значи има пропуски в димоотводните тръби. Но са относително малки и затова отравянията са редки. И затова не е добре да се спи стая, в която гори печка - не се знае дали ще се събудиш. Май в инструкцията някъде пишеше точно за това.
Kondor1 - специалист
Мисля, че проблемът не е в дупки в кюнеца, от които излиза CO, а при запушен комин става някакво непълно горене и тогава се отделя CO. Да каже някой по-запознат по въпроса дали е така. Иначе по селата масово се спи в стая с горяща печка. Трябваше да има известни доста жертви.
Въййй, добре, че селяните не четат много гуглата.
Пък и аз съм живото доказателство за прераждането.
Зимно време, почти сяка сутрин.
Топля са на дърва и от скоро пелети. Дървата не ги остаям де.
Имам и климатик, ама от две години не го ползвам. Докато му беше здрава турбината, много топлеше.
infomar
Аз си имам една джаджа на стената до печката, която я сложих уж да свири ако има подобен газ, ама до сега не се е обаждал, ама и аз съм си жив май.
koveslav - майстор
Хм-при обикновените печки и камини понамалее ли тягата на комина те и не горят като хората и разбираш отрано,че е време за обслужване.А каква е ситуацията при пелетните истории-дали горелката и нейния вентилатор въобще "разбират" за намалялата тяга......може да се окаже и по-опасно.Трябва да се внимава и да се правят профилактики,това е истината.Хората по селата имат опит и дори и инстинктивно усещат нередностите по печките.Всяка година си обслужват комините,кюнците и така нататък.Живеят си по природните закони,не зазиждат всичко и не го правят необслужваемо,като нас....
Kondor1 - специалист
koveslav написа:
Хората по селата имат опит и дори и инстинктивно усещат нередностите по печките.Всяка година си обслужват комините,кюнците и така нататък.Живеят си по природните закони,не зазиждат всичко и не го правят необслужваемо,като нас....
Не знам дали живеят по природните закони, но ти живееш в някакви илюзии и идеализъм на тема "хората по селата".
Hoвoceлckи - майстор
Можеш да ми верваш. Живея си без никакъв идеализъм и илюзия на село!
На село масово хората мрат от ... старост. Как доживяват без удобства и лукс, без знания и нет ... да им се чудиш :-D
Kondor1 - специалист
Ти с 2 имена ли си във форума или отговаряш от името на koveslav? Казваш във вашето село никой не умира на 60-65 години или го броиш за дълбока старост?
koveslav - майстор
Kondor1 написа:
koveslav написа:
Хората по селата имат опит и дори и инстинктивно усещат нередностите по печките.Всяка година си обслужват комините,кюнците и така нататък.Живеят си по природните закони,не зазиждат всичко и не го правят необслужваемо,като нас....
Не знам дали живеят по природните закони, но ти живееш в някакви илюзии и идеализъм на тема "хората по селата".
Израстнал съм покрай ТЯХ и наистина ги идеализирам.Познавам цялото им житие и битие.Ние се отдалечаваме в неправилна посока,това е проблема.
Kondor1 - специалист
Явно аз не съм виждал село и нямам представа как върви живота там. Или може би имаш поглед над една махала в конкретно село и си мислиш, че така е в 99% от селата?
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: