• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
didoka - помощник
Наздраве,за приятелите :partyman: .В края на сезона ще пиша колко ми е струвало отоплението за сезона на 23.10 го включих за постоянно.Весели празници.
koveslav - майстор
vlado0549 написа:
Носенето на дърва не го считам за хамалогия а за фитнес :wink:
А удоволствието да си протегна и стопля краката пред камината(ходя бос и по къс ръкав)не мога да го заменя с нищо.Друга е топлината!Може да е на психическа основа но така го възприемам.Дори мисля че ни е заложено генетично.Все пак прадедите ни са се навъртали около огъня,а не край климатика или радиатора.
+10! Климатиците ги ползвахме за отопление,допреди да почна частна работа,защото ходех по много командировки.Щом се спрях вкъщи първата работа преди вече 12 години беше да направя системата и да сложа камината с водна риза.Като сме по гости и т.н. оставяме климатиците да поддържат....ами приберем ли се всички започват да дават зор първо да запалим камината...Идея нямам как сме карали само на климатици.Уж градусите пак ги има,но съвсем осезаемо за всички нещо в уюта липсва,когато не гори огъня....В самостоятелна къща сме,всичко при мен е "направи си сам".Нещата ги правя така както ни е кеф и в моето семейство не можем да си представим да се лишим от това удоволствие-огъня на дърва :partyman: Още от бебе дъщеря ми щом вечер излезе от банята,сяда пред камината.Голям смях беше,че докато беше малка инстинктивно продължаваше да го прави и през лятото..... :D
Весели празници на всички!!!

Прикачен файл

24252306_1472911949443235_2134506112_n.jpg
24252306_1472911949443235_2134506112_n.jpg (75.8 KиБ) Видяна 2001 пъти
infomar
шоп написа:
infomar написа:
На тези "демократични" времена, истинското приятелство е много ценно и рядко срещано.
/quote]


Според моят кръгозор приятелството е малко като бартера. Даваш нещо, като в замана в бъдеща очакваш някаква ответна реакция/полза. Може и грозно да звучи, но е така.


Демек аз съм силен в областта Х и мога с малко сили и средства да постигна успехи. Помагам на познатият си приятел, който е силен в областа Y.

След време ако аз имам нужда от помощ, съвет и т.н. в областта Y познатият ми приятел ми помага.

Перфектно нали?


П.П. За почти половин век живот мога да твърдя, че имам само един истински приятел, проверен и изпитан в продължение на почти 40 години:-)
Не ти знам поколението или къде живееш (щото и околната среда оказва влияние на отношенията между хората), но приятелството е нещо съвсем различно за хората от моето поколение - (по- възрастното), но вече ние си отиваме. Някой смятат това за слабост, аз не. За да не спамя по темата спирам.
Svezar - специалист
Камината е много хубаво нещо,но ако не е свързана с радиатори или въздуховоди си е яко хабене на материал,на два метра от нея е супер,но иначе всичкото топло бяга през комина :idea:
koveslav - майстор
Приятелството отдавна вече е доста размито понятие.Много се бърка приятелство с компания-компании за празници и софри дал господ.Шумни,весели-какво му трябва на човек.Приятелството обаче истински си проличава в кофти моменти,в трудни моменти....Ами да си пожелаем да не ни се налага да си броим приятелите.. Наздраве и честита Коледа,пичове!
vladtod - специалист
Преди на дърва от скоро на путинска пръдня.
vladtod написа:
Преди на дърва от скоро на путинска пръдня.
Хахааа, дървата няма да ги остая, ма и при мене на запах отиват нещата.
nautilus33 - майстор
Я кажете някой има ли от тези прослувути печки Канада, че родата иска да си вземат такава, ама нещо са ми съмнителни. Наистина ли имат такова КПД, и мощността както и разходът наистина ли са такива. Че ми се виждат доста хубаво, за да е истина, ама знам ли.
Нямам такава печка, но пише, че КПДто е 75%, което никак не ме впечатлява. Скоро гледах такава, в магазин, и ако имаше къде да я сложа, бих я пробвал.
nautilus33 - майстор
И аз го видях това КПД, ама пише че с кубик и нещо отоплява 30кв.м за 1 месец. И с едно зарейдане кара 4 часа.
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: