• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Извинявам се, просто видях, че напоследък много вицове се разправят на тема отопление-климатици-разход на ток, та викам и аз да кажа един!
velsi правилно забеляза, че става въпрос за неработещо парно/климатик, както и ironlady забеляза, че това може да се случи ако крада ток! Това са двата варианта. Опитвам се да подминавам само с насмешка изказвания, като това преди моя виц, ама понякога ми идва музата да драсна нещо :) ! :prost:
volokin - помощник
Сега да ви питам като вдигнаха цената на ТОКЪТ, за тези които са на ТОК де?
genius - помощник
Отоплявам 110кв.м с локално парно на природна газ,средно около130лв на месец 22гр.Така е от 2 години.Преди бяхме с камина на дърва,10 кубика на зима и топлехме половината жилище.За хамалогията да не говорим.
P.S.-Не знам какво ще стане с цената на газта!Дано не се наложи пак да топля половината и да разтягам диван в дневната.
donnna - специалист
забрави да споменеш цифрата която си платил за да ти докарат газта в къщи... това 110 кв.м. какво е апартамент или къща....
genius - помощник
donnna написа:
забрави да споменеш цифрата която си платил за да ти докарат газта в къщи... това 110 кв.м. какво е апартамент или къща....
Трети етаж от триетажна кооперация.До входа платихме1200лв+600лв стълбищна инсталация по /600лв на етаж/ и 4600лв всичко в апартамента-тръби,радиатори,котел....Около 5500 със замазване и боядисване.Това са цени от преди две години,сега как е не знам.
LazarGanev - "Велик майстор"
Долу-горе е същото.
iliana - специалист
живея в къща-около 100кв.м.
за първа година сме на камина с водна риза-всичко ми излезе към 2900лв., догрмата е пвц. изолация на къщата не сме правили, защото зида е 60см.
досега сме взели 6 кубика дърва, тон въглища и изрезки имахме от предна година, може да се наложи още да взимаме идея нямам
+ че навсякъде е топло и живия огън
- малко пуши като слагаш дърва и не е толкова чисто както при климатик, този проблем можехме да го разрешим ако бяхме направили котел вместо камина, но трябваше още доста парички
пуши защото комина не е достатъчно висок или връща не знам
ние го удължихми с метър, но явно пак не е достаъчно
iliana - специалист
забравих да кажа че поддържа в повечето стаи между 22-24
само в едната е около 20-22
радиаторите са панелни,турски 1400/600 -3 бр, 100/600-1бр и една лира,има вързан и бойлер
камината е 12+3 kW
katn - специалист
1-ви етаж от 2-етажна къща, 4 стаи, баня и тоалетна разделени, 70м2, височина 3.2м. отвсякъде външни стени, все още няма външна изолация( предстои да се прави ). двоина дървена дограма, само в хола е алуминиева. отоплявам се с котел ''ПРИТИ М18''-18квт. в стаите имам панелни радиатори-6бр. котела гори по 10-12ч. на ден отиват около 15кг. донбаски въглища. температура на водата- 45-50*, а в стаите- 20-22*. на месец изгарям 450-500кг въглища, като сума- около-110-120лв.
ror - специалист
Абе направете по-добре анкета за това, с електронна форма, това да изчитаме на хиляди потребители с какво се греят е много нерационално, не дай боже всеки от тях да почне да поства тука. Въпроса е, с какво е най-оптимално да се отопляаме.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: