• 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tzinata - специалист
И пак не се намери,някой от личен опит да напише,нещо за канадските печки.
Svezar - специалист
Егати и малоумната статия,този дето я е писал май за първи път чува за пелетна камина,а че не знае как се е експлоатира е повече от ясно :lol: Вече си представям самотна майка ,или социално слаб пенсионер който се оправя с това чудо на техниката без помощ цял сезон :mrgreen:
https://www.24chasa.bg/novini/article/6705028
burner - специалист
Статията е добра, особено ми хареса последното изречение, дето щели догодина да проверяват, дали печките се ползват само с пелети......а не с царевични кочани, да речем.
Здравейте, аз живея в апартамент с топлофикация, но радиатироте са премахнати. Отоплявам се с конвекторни печки като ползвам 1бр. Теси, 1бр. Нойрод и 1бр. Силвър крест(от лидъл). Най доволен съм от Нойрода, после от Лидълската и последно от Тесито.... А Тесито е най-скъпа. При -20 миналата година, без да включвам печките, температурата е спадала до 17 градуса... Но апартамента е с изолация и алуминиева дограма с прекъснат термо мост, тераси на двете стаии и те са остъклени със същата дограма. При това положение , отоплението, готвене и други ел.уреди не плащам повече от 120лв. ток.
fbr - майстор
Rzamen написа:
Здравейте, аз живея в апартамент с топлофикация, но радиатироте са премахнати. При това положение , отоплението, готвене и други ел.уреди не плащам повече от 120лв. ток.
А минавало ли ти е през ум, що ти излиза евтино отоплението.
ESPACE - майстор
И аз така преди години в един офис имахме японско Mitsubishi на 100V. В офиса топло, климатика едва мърка, в дефрост не го видях никога, сметки мечта. Докато в един кофти ден по средата на една студена зима не се случи 4 дневна авария на топлофикация :lol: Оказа се че климатика може и да ръмжи. И да заскрежава :) Мхм.
Мамка му! Нямам комшии, да ма топлят, оти съм в къща, ма не ща да са отоплявам с комшии.
Ашколсун, някои са фалят с нисък разход. Нека тарикатеят.
Миналата година си построихме къща и все още я обзавеждаме и ремонтираме. Решили сме да си сложим камина и не ми се занимава с дърва. Бихте ли ми препоръчали изгоден вариант на ток или на газ?
hidrazin - майстор
Rzamen написа:
При това положение , отоплението, готвене и други ел.уреди не плащам повече от 120лв. ток.
Нормално е да плащаш толкова много ток с тези тъпи щори. И с тенекиите от сирене дето им викат конвектори.
Аз пък живея в апартамент с радиатори но без топлофикация. Демек радиаторите не са видели топла вода 10-тина години.
Стара дървена дограма, без остъклени тераси и без термоизолация.
Сметката ми за ток зимата с климатиците не надвишава 120 лева плюс останалото....
та смени си щорите с по-хубави за да се родиш! :lol: :lol: :lol:
:partyman:
nataliq - помощник
stelko написа:
Миналата година си построихме къща и все още я обзавеждаме и ремонтираме. Решили сме да си сложим камина и не ми се занимава с дърва. Бихте ли ми препоръчали изгоден вариант на ток или на газ?
И ние живеем в къща и доскоро имахме камина на дърва. Наистина огънят придава неповторим уют на жилището, но много се цапа и дървата стават все по-скъпи. Преди седмица си купихме елетрическа камина от https://www.home-max.bg/elektrouredi-i- ... ki-kamini/ и сега ще я вграждаме. Тогава беше на промоция и я взехме на доста добра цена. Надявам се, че ще останем доволни и както досега, ще се събираме пред камината вечер на чаша вино.
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: