• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nautilus33 написа:
И аз го видях това КПД, ама пише че с кубик и нещо отоплява 30кв.м за 1 месец. И с едно зарейдане кара 4 часа.
И това не е впечатлително. Ако е йовтинка, пробвай я. Иначе не си заслужава. Тия квадрати ги топля с каминка тип сателитна чиния за 65лв. Като я набримча, по цяла седмица не я гася, а нали се сещаш, че трябва и да спя. Тва като съм отпуска, иначе благоверната както я напали- тъй.
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
nautilus33 написа:
И аз го видях това КПД, ама пише че с кубик и нещо отоплява 30кв.м за 1 месец. И с едно зарейдане кара 4 часа.
И това не е впечатлително. Ако е йовтинка, пробвай я. Иначе не си заслужава. Тия квадрати ги топля с каминка тип сателитна чиния за 65лв. Като я набримча, по цяла седмица не я гася, а нали се сещаш, че трябва и да спя. Тва като съм отпуска, иначе благоверната както я напали- тъй.
Уфф досега се разправях със старците. Е те бяха с едно прити на дърва ама есента викат дай да вземеме дърва. Бре те тия се наточили дърварите 180 лева тон или 85 кубик.
Взех им една Екоспар Солара 6 kW въздушна вярно 1300 лева и тон и триста пелети за 350 лева. И сега много топло, ама не може да се намали повече намалил съм на минимума. Обяснявам че има дистанционно като е топло гасиш като ти е студено палиш. Така че съм напред със 500 лева тая година от дърва, пък след още 2 ще съм на 0 със инвестицията. Дано съм бил полезен при избора. Аз съм доволен. :partyman:
gnt69 написа:
... Аз съм доволен. :partyman:
Явно тая Солара е яко безпроблемна. Не вярвам старците да гледат обороти, мерят напрежение и псуват производител, енерго.....
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
gnt69 написа:
... Аз съм доволен. :partyman:
Явно тая Солара е яко безпроблемна. Не вярвам старците да гледат обороти, мерят напрежение и псуват производител, енерго.....
Е имаше една седмица настройки, докато научим менюто на контролер фумис, но след седмица по 1 час за настройки сега всичко е наред. Подарил съм прахосмукачка и съм показал как се чисти всекидневно. Сега основните им спорове са да намалят печката щото много топло или кой сериал по телевизията да гледат.
Гори по половин чувал пелети на ден. Ако се задържи така топло ще хартисат пелети.
Svezar - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
gnt69 написа:
... Аз съм доволен. :partyman:
Явно тая Солара е яко безпроблемна. Не вярвам старците да гледат обороти, мерят напрежение и псуват производител, енерго.....
Че и гори безпроблемно с пелети от 270лв тона ! Хората инженери станаха да бутат настройки ,че да горят пустите камини с пелети от 450лв,а тук всичко става като с климатик-само цъкаш дистанционното ! Сигурно и сама си изхвърля пепелта в коша за боклук :wink:
Svezar написа:
Че и гори безпроблемно с пелети от 270лв тона ! Хората инженери станаха да бутат настройки ,че да горят пустите камини с пелети от 450лв,а тук всичко става като с климатик-само цъкаш дистанционното ! Сигурно и сама си изхвърля пепелта в коша за боклук :wink:
Сигурно, ма Русе се е напраил на инжинер за седмица само. Ако отдели още една, фумиса ще честити рожденни и именни дни.
Та по темата- Русе топли старците на пелети, като порастна ще стана като тати- цъка си на дистанционното и се топли.
gnt69 - майстор
Svezar написа:
Че и гори безпроблемно с пелети от 270лв тона ! Хората инженери станаха да бутат настройки ,че да горят пустите камини с пелети от 450лв,а тук всичко става като с климатик-само цъкаш дистанционното ! Сигурно и сама си изхвърля пепелта в коша за боклук :wink:
Пелетите ги произвежда приятел от дървестни отпадъци от ПДЧ. Много са калорични пепел си имат, догодина май и аз ще съм на дървестни нали такава е модата. Ама изчаквам края на сезона да видим като им хартисат ще сипя в Грейкото да го пробвам, за сега си имам слънчоглед.
А пък хората не ги коментирам. Няма равни хора едни карат лади още други последни модели скъпи коли, някои ходят на Малдивите пък други като мен на Черно море. Пък че лесно не беше лесно. Три дни гледах като теле контролера, после попрочетох побутнах и се получиха нещата, може и да е късмет не знам. Айде поздрави и не се дърлете. Само с четене не става и само с бутане пак не става, не става и със приписване на настройките на комшията. :partyman:
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Svezar написа:
Сигурно, ма Русе се е напраил на инжинер за седмица само. Ако отдели още една, фумиса ще честити рожденни и именни дни.
Та по темата- Русе топли старците на пелети, като порастна ще стана като тати- цъка си на дистанционното и се топли.
Ти си купи пък наточи една-две кофи вино и се обади ща дойда да ти я настроя лично. За три дни ще я настроим. :partyman:
gnt69 написа:
Ти си купи пък наточи една-две кофи вино и се обади ща дойда да ти я настроя лично. За три дни ще я настроим. :partyman:
Оффф, имаме сделка.Притисних са дали ши стигни за Зарезана.
На есен ши напрая повече, да има и за настройките на GTRa.
Наздраве!
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
gnt69 написа:
Ти си купи пък наточи една-две кофи вино и се обади ща дойда да ти я настроя лично. За три дни ще я настроим. :partyman:
Оффф, имаме сделка.Притисних са дали ши стигни за Зарезана.
На есен ши напрая повече, да има и за настройките на GTRa.
Наздраве!
Като си рекъл Наздраве да е. :partyman:
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: