• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
Спешно се нуждая от помощ току що ме информираха че няма да имам електрозахранване от 09:00 до 17:00 има ли вероятност да ми гръмне бойлера или колектора няма да имам и вода понеже съм с хидрофор.
AntonBM - специалист
Успокой се, няма да ти гръмне бойлера! Спре ли тока, няма как той да се загрява, дори и в слънчевите колектори да стане 200°С. Просто спира циркулацията на топлоносителя. Най-лошото което може да стане и вероятно ще стане е да си изхвърлиш част от топлоносителя от предпазният клапан. Сложи една кофа до него за да го събереш ако е антифриз. И за колектора ти няма страшно, ако предпазният ти клапан е наред. Той защитава инсталацията от свръхналягане.
nnikbg - специалист
Много се извинявам че се натрисам в темата , моля за съдействие.
Търся фитинги като тези от клипчето или подобни , които не се нуждаят от специални инструменти за монтаж.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n34SDQFp2ds[/youtube]
Благодаря Ви!
vpdyankov - помощник
Здравейте,
Смятам да си монтирам слънчева инсталация с вакумни колектори. Идеята ми за защита от прегряване е при достигане на температурата в бойлера на 85 градуса напр. автоматична щора да покрива колектора. Мислите ли че идеята е добра? Ако да, очаквам идеи и мнения за изпълнение на щората.
шоп - майстор
Още не сте монтирали системата и се притеснявате от прегряване. Ако правилмо подберете броя тръби, обем бойлер, разход на вода и монтажен ъгъл не би трябвало да имате проблеми.

Повечето контролери имат функция ваканция, прегряване и т. н.
idealist - специалист
Обърни внимание на препоръките на Шоп-а и най-вече на последната.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Слънчева инсталация със защита от прегряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: