• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phoenix - специалист
ами ето и малко снимки:
първо преглед на къщата, има още един радиатор в банята както и над тоалетната е бойлера, който е със серпентина и се топли от парното... не съм го пускал от както пуснах системата.
Изображение
след това и малко снимки на топлото, тук беше каминката, която стои навън и чака новия си стопанин:
ИзображениеИзображение
ето го и инвертора:
ИзображениеИзображение
Изображение
ето ги и двата датчика от вътрешното тяло:
Изображение
на тях трябваше да сваля графиката на изменение на съпротивлението, та в една тенджера от 0 до 50градуса им направих 3-4 опита и направих графиките от средноаритметичните данни. Това е важно особенно за въздушния датчик, за да знаем какво съпротивление да си купим за да регулираме точната работа на термопомпата. При мен стана с един тример на 20килоома. Все още го настройвам.
Изображение
след това имам вече монтиран топлообменника:
Изображение
От вътрешното тяло изкарана електрониката за да си я вкарам на долния етаж. В последствие удължих само платката за дистанционното управление и 2-та датчика.
ИзображениеИзображение
Изображение
въздушния датчик:
Изображение
и регулирането му:
Изображение
а ето го и вътрешното тяло на 2-рия етаж:
ИзображениеИзображение
напълно е достатъчно и стопля целия етаж доста бързо. Там горе долу разположението е като долу, само дето не отоплявам стаята която е над нашата спалня, но нещо свършиха финикийските знаци и катоотделя пари за радиатор, ще сложа.







ами горе долу да, + още един радиатор в банята + бойлера(топлата вода за потреблението). Абе този етаж е около 60м2 + да кажем 40м2 и на горния + топлата вода... това е. В нас е 26 градуса навсякъде. Долу айде сменил съм дограмата, но горе са еднокатни дървени прозорци + всички стени външни.
Еми това е къщата, може и на някоя съседна къща да пусна радиатор, ако плащат тока :-D :-D
filmatoplo - майстор
Ай стига бе :shock: , идвай у нас да го направиш с климатик 12 ка Самсунг. Само че той като климатик в 21 квадрата стая го знам клко му е вътака зимата под 5 градуса - от къде ще му дойде тая сила . :?
denuchi - специалист
малко се получава като заяждане, но нямам такова намерение. за последно 3 радиатора + вътр. тяло са в момента, после още 1 бр. радиатор + бойлер. това за първият етаж. за 2 ет.бойлер + 3 бр. радиатори примерно. като равносметка. 7 радиатора + 2 бойлера + вътрешното тяло. ако наистина това ще се получи започвам да си мисля дали ще спре да работи машината, не да работи 10 мин. а още по лошото което ми минава през главата ще стойш на студено. и още малко да попитам. какви са радиаторите на каква мощност са сметнати при 50 гр. на водата примерно. бойлерите колко литрови са.
phoenix - специалист
няма заяждане, в момента към системата има закачени 3 радиатора ламаринени с размери 50/140 + някакъв смотан в банята + един бойлер 80л. със серпентина + вътрешното тяло. Само това.
filmatoplo - майстор
Аз понеже не разбирам много от тия работи , като преминеш от фреон към вода през топлообменника нещо му идва силата ли на тая машина . Възможно ли е да се топли 100 квадрата + 2 бойлера . То може ама на каква цена и докато изгори машината . Не се заяждам чудя се - вярно ако побазикаш малко настройки ще получиш известна температура ама нали нищо не се губи едното за сметка на др.
phoenix - специалист
filmatoplo написа:
Аз понеже не разбирам много от тия работи , като преминеш от фреон към вода през топлообменника нещо му идва силата ли на тая машина . Възможно ли е да се топли 100 квадрата + 2 бойлера . То може ама на каква цена и докато изгори машината . Не се заяждам чудя се - вярно ако побазикаш малко настройки ще получиш известна температура ама нали нищо не се губи едното за сметка на др.
виж поста ми горе, сигурно сме писали заедно, но бойлера е само един
filmatoplo - майстор
Моя Самсунг 12 ка , каква отоплителна мощност може да се извлече по същия начин от него и каква ел енергия черпи .Да ,за бойлера е 1 .
phoenix - специалист
за 12-ката не знам, но моето инверторче го дават
HEATING CAPACITY : 23 000 BTU/h (2550 - 28 000)
и е факт, че за сега ми е достатъчен.
denuchi - специалист
phoenix написа:
няма заяждане, в момента към системата има закачени 3 радиатора ламаринени с размери 50/140 + някакъв смотан в банята + един бойлер 80л. със серпентина + вътрешното тяло. Само това.

с понижаване на температурите мощност на машината ще падне. а при минусуви температури ако незнам дали ще успява те стопли. а при включване на на горният етаж мощността няма да ти стигне до никъде. машинката ще се окаже малка като мощност с тези 7-8 киловата. това е моето мнение, но нека и спецовете да кажат.
filmatoplo - майстор
Когато си е обикновен климатик каква температура прави фреона във серпентината на вътрешното тяло преди да я издуха вентилатора . Ама не на въздушната струя - а на течността циркулираща вътре.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32

Тема "Термопомпа phoenix" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: