Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Chefo77 - майстор
Само за информация - на крайезерния път във Варна, след излизане от града вдясно има табела, че продават пелети на 268 лева на тон. Видя ми се ниска цената, на някой може да му е от полза.
вт ное 26, 2019 6:20 amшоп написа:
Замислих се, как ли ще пият влага пелетите в хартиени торби :?
Колкото в продупчените найлонки, колега. Както и дървените въглища.
Не знаех, че е толкова по скъпа хартиената опаковка, както посочи Специалиста.

Чефо, това е веднага след Аветисян.
Горил съм от тях. Ако производителят е същия, препоръчвам ги.
lov - майстор
вт ное 26, 2019 6:20 amшоп написа:
Замислих се, как ли ще пият влага пелетите в хартиени торби :?
Найлоновите чували са перфорирани на едно 70% от повърхноста си. Причината е да могат да дишат при засипването. Иначе след като се залепят ще стоят като балони и няма да могат да се подреждат. Перфорацията се прави с игли така че все пак пелетите имат някаква защита от влагата. Хартиените и сезаловите освен че са скъпи има и проблеми със запечаването. Трябва или лепило или специална шевна машина. А на сезаловите става само със зашиване. Отделно процеса е бавен.
Хартиените са ни скъпи защото у нас много малко все още се набляга на рециклирането на хартията. Да не говорим че доста от суровината като например слама до скоро се изгаряше повсеместно без да се оползотворява. А тя е доста по евтина от колкото да се прави от дървесина.
шоп - майстор
вт ное 26, 2019 5:37 pmТрифон П.Трифонов написа:

Колкото в продупчените найлонки
Ами не съм съгласен, ще поемат външна влага доста повече.
Иначе найлонките са перфорирани за да не станат на юфка след време при пакетиране на все още горещите пелети.

Според мен като цяло, пакетираните пелети на склад над 3мес. рано или късно си изравняват влагатата с усреднената външната за периода и се доближава до влагата в дърва съхнали под навес и на течение 2 години. Демек около 20% влага.
вт ное 26, 2019 5:53 pmшоп написа:
Възможно е. Това означава, че с напредването на сезона, всеки ползва продукт със сгрешени показатели на опаковката.
Преди няколко дни запалих пелетарника с пелети купувани Юли 2018, не забелязах разлика в горенето.
То пък като са се разписали по слънчогледовите.......
В момента горя дърва от Април 2018. Те това е изсъхнало меше, държи и жар, топли.
lov - майстор
вт ное 26, 2019 5:53 pmшоп написа:
вт ное 26, 2019 5:37 pmТрифон П.Трифонов написа:

Колкото в продупчените найлонки
Ами не съм съгласен, ще поемат външна влага доста повече.
Иначе найлонките са перфорирани за да не станат на юфка след време при пакетиране на все още горещите пелети.

Според мен като цяло, пакетираните пелети на склад над 3 мес. рано или късно си изравняват влагатата с усреднената външната за периода и се доближава до влагата в дърва съхнали под навес и на течение 2 години. Демек около 20% влага.
Ако се спазва технологията пелетите трябва да са студени преди насипването в чувалите. Даже ако е сериозен произодителя в последните сита за обзпрашаване преди да влезнат в кантара са достатчни да се охладят до нормални стойности.
А относно съхранението при найлоновите чували доста по трудно поемат влагата от колкото ако са от сезал. Личен опит с две чувалчета пелети в леко влажно мазе. Бяха за друга цел не за горене така че беше без значение каква влага ще поемат но тези в сезала бързо се разпаднаха от влагата докато тези в найлона си стояха доста повее в време все така.
А иначе при дългото съхранение няма как да избегнеш поемането на влага от дървесината. Единствения начин е да е херметично затворена. :)
Chefo77 - майстор
вт ное 26, 2019 5:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт ное 26, 2019 6:20 amшоп написа:
Замислих се, как ли ще пият влага пелетите в хартиени торби :?
Чефо, това е веднага след Аветисян.
Горил съм от тях. Ако производителят е същия, препоръчвам ги.
Не, след кръговото, след табелата и след бензиностанцията.
veselint - специалист
Добър вечер ,искам да ви попитам,някой от вас ползвал ли е пелети индустриал?Аз съм с тези пелети,но нещо не ми харесат,горят с много пепел и пепелта се сбива на бучки.Интересува ме ако някой гори от тях да сподели дали и при него е така.
нед дек 08, 2019 7:48 pmveselint написа:
Добър вечер ,искам да ви попитам,някой от вас ползвал ли е пелети индустриал?Аз съм с тези пелети,но нещо не ми харесат,горят с много пепел и пепелта се сбива на бучки.Интересува ме ако някой гори от тях да сподели дали и при него е така.
За втори път питаш, а щом не се коментира явно само ти ги ползваш.
Цена- качество. Не се ли запита преди да ги купиш?
Имал съм такива проблеми и с уж нормални пелети. Е, без пепелта, но шлаката си е проблем. Или пък слънчогледовите- няма бучки, ама пепел да искаш.
veselint - специалист
Евалата Трифка,как готино ме нахрани.Да ти кажа,на цена си бяха почти като истинските,а и нямах голям избор.И все пак не вярвам само аз да ги ползвам,ако са продали само мойте 3т. до сега да са фалирали,а гледам още ги продават. :partyman:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: