Най - вълнуващия въпрос зимно време.
slaviyakov - специалист
Ето нещо полезно и интересно

КАК ДА ИЗБЕРЕМ НАЙ-ДОБРИТЕ ПЕЛЕТИ ЗА НАС

Несъмнено всеки потребител на пелети има чуството, че винаги има и по добри пелети на по-добра цена от тези, които ползва. Всеки, който ползва пелети слуша негови познати или чете по форуми за „тази” или „онази” марка пелети и започва да се колебае дали не се е прецакал с това, което е избрал.

Относно „прецакването” и изборът на „най-добрите пелети” бихме искали да Ви запознаем с отговора на Скот Олсън, собственик на един от най-големите търговци на пелети в щата Кънектикът, САЩ. Ето какво как отговаря той на вечния въпрос „Кои са най-добрите пелети” :

Откакто навлезнах в бизнеса с пелети, често ме питат, кои са най-добрите пелети от всички марки, които предлагаме. От години съм търсил най-правилният отговор на този въпрос, така че всеки клиент да може да ме разбере правилно и недвусмислено. Преди да отговоря на този въпрос, бих искал да направя едно брутално честно признание, което може би никой търговец на пелети няма да направи – Няма нито един бранд пелети, които безапелационно да бъдат определени като „най-добри” от всички клиенти!

Сега, след това уточнение, след много разговори с редица мои редовни клиенти, стигам до извода, че всеки клиент има своя собствена дефиниция за „най-добри пелети”. Накои клиенти определят като най-добри пелетите с най-висока калоричност, други смятат, че е най-важно пелетите за отопление да отделят най-малко пепел, докато има и клиенти, които търсят пелети с най-ниска запрашеност. Според това какви котли и камини ползват, можете да чуете мнения от много добри до много негативни за една и съща марка пелети за отопление. Всички пелети покриват стандартите за качество и въпреки това много клиенти определят едни или други за много по-добри от останалите. Това е като все едно да Ви попитам кой сладолед е най-хубав – има различни вкусове и всички са хубави, но всеки предпочита един определен. И няма грешно мнение, просто всеки си има предпочитания.

Накрая мога да кажа, че няма лоши пелети за отопление, има просто различни видове. И човека, който може да определи, кои са най-добри за теб, си самият ТИ. В зависимост от това каква горелка или камина ползваш, пробвай различни видове и производители, експериментирай и, моят съвет е, когато намериш най-доброто за теб, придържай се към него! Освен ако няма някаква много голяма причина да смениш „твоите” пелети /много ниска цена или ограничено предлагане/, то намериш ли пелетите, които са добри според теб, не ги сменяй!
Скот Олсън
radokova4ev - напреднал
А някой има ли наблюдения от Пирин пелет? https://korect78.com/produkti/iglolistn ... in-pellet/ Ползвам сега онези от затвора https://peletimarket.com/portfolio/%D0% ... t-%D0%B01/ ,но сякаш много пепеляк правят . Макар по характеристики да дават малък процент. А и познат ми каза ,че е ползвал тези от затвора и след това е минал на Пирин пелет и каза ,че пирина правели по-малко пепел.
prascho - майстор
Не бих ги препоръчал. Пепел не правят, но са слабички, ниска калоричност. Предполагам ползват кора. Впрочем, те са клас А2 ако въобще има някакво значение това в бг. Цена от 350лв/тон ще им легне помярка...
radokova4ev - напреднал
вт дек 17, 2019 5:02 pmprascho написа:
Не бих ги препоръчал. Пепел не правят, но са слабички, ниска калоричност. Предполагам ползват кора. Впрочем, те са клас А2 ако въобще има някакво значение това в бг. Цена от 350лв/тон ще им легне помярка...
Благодаря за мнението !
kali3896 - напреднал
Отоплявам се с пелетна камина .Миналата година горих букови пелети на Лескомерс .Струваше ми се ,че все нещо куца в настройките на камината,така изкарах зимата с постоянно ръчкане по настройките.Тази година започнах с един тон ПИРИН ПЕЛЕТ .Още при зареждането се вижда една червеникава прах ,като ги чупиш са супер меки .А сутрин в кошницата има нещо като буца от пясък,след десет часа горене ,тотално задръстване.Всичко това ми говори за супер много кора и боклучаци в тия пелети.Пламъка е жълто червен което е признак за лошо горене.Като запалих Парното с миналогодишните направо разбрах с какво съм се набутал тази година.Пламъка стана синкав/много светложълт , горивната камера стана бяла ,кошницата празна.Който иска скапани пелети препоръчвам ПИРИН ПЕЛЕТ .Прозрачни чували с преобладаващо зелен цвят Е НЯМА ТАКЪВ БОКЛУК.Закупени от Костинброд Бул.Ломско шосе.
radokova4ev - напреднал
чет дек 19, 2019 9:40 pmkali3896 написа:
Отоплявам се с пелетна камина .Миналата година горих букови пелети на Лескомерс .Струваше ми се ,че все нещо куца в настройките на камината,така изкарах зимата с постоянно ръчкане по настройките.Тази година започнах с един тон ПИРИН ПЕЛЕТ .Още при зареждането се вижда една червеникава прах ,като ги чупиш са супер меки .А сутрин в кошницата има нещо като буца от пясък,след десет часа горене ,тотално задръстване.Всичко това ми говори за супер много кора и боклучаци в тия пелети.Пламъка е жълто червен което е признак за лошо горене.Като запалих Парното с миналогодишните направо разбрах с какво съм се набутал тази година.Пламъка стана синкав/много светложълт , горивната камера стана бяла ,кошницата празна.Който иска скапани пелети препоръчвам ПИРИН ПЕЛЕТ .Прозрачни чували с преобладаващо зелен цвят Е НЯМА ТАКЪВ БОКЛУК.Закупени от Костинброд Бул.Ломско шосе.
Благодаря за отговора!
liverpool-64 - специалист
Колеги ,само обърнете внимание на чувалите PirinA или Pirin pelets пише,само буквичката А ги дели от огромна разлика-горил съм на Пирин пелетс иглолистни -много добри, а другите абсолютен боклук,на ден по два пъти чистех горелката от шлака.
kali3896 - напреднал
liverpool-64 написа:
Колеги ,само обърнете внимание на чувалите PirinA или Pirin pelets пише,само буквичката А ги дели от огромна разлика-горил съм на Пирин пелетс иглолистни -много добри, а другите абсолютен боклук,на ден по два пъти чистех горелката от шлака.
Има нещо вярно.И е точно така .Мойте са PIRINA PELETS.Ебати гадовете. :shock:
silent - майстор
Имам едно питане и ако някой ми помогне с информация ще бъда благодарен.
Жена ми реши да си останем на вилата през зимата и се оказа че ще трябва да купя един тон пелети.
Последно съм купувал пелети по миналата година на Пирин пелет с цена тогава 380лв за тон. Не са вероятно от най-лошите пелети, но и не съм особено доволен от тях. Понякога трудно палят. Имат много прах имат и дървени трески които веднъж ми създадоха проблем със шнека а напоследък забелязвам и че образуват и шлака. Отчитам разбира се че вероятно и това че са от по-миналата година има някакво значение но все пак ми се иска да пробвам нещо различно и надявам се по-добро на разумна цена.
Ако може да ми препоръчате марка с прилично качество на прилична цена желателно в района на южната дъга на околовръстноото на София тъй като ще се наложи да си ги пренасям сам на няколко курса.
пет яну 03, 2020 4:32 pmsilent написа:
Имам едно питане и ако някой ми помогне с информация ще бъда благодарен.
...
Ако може да ми препоръчате марка с прилично качество на прилична цена желателно в района на южната дъга на околовръстноото на София тъй като ще се наложи да си ги пренасям сам на няколко курса.
https://vestapellets.com/red-magic-%D0% ... %B8%D0%B2/
Горят се в Църква, къпането е в София, много са добри.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: