Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alexpell - помощник
"Ползвам съм много видове пелети"-един инсталатор
starsel - специалист
мнения за иглолистни пелети с.Буйновци общ.Елена
silent - майстор
В момента горя Пирин пелет и Тера вера пелет...не виждам съществена разлика освен това че вторите като че ли палят малко по-бързо...Първите са клас А2 вторите А1...цвета им е идентичен, прахоляка в чувала е идентичен...остатъчната пепел е идентична....Среден към нисък клас пелети....които стават и за пелетна камина....
alexpell - помощник
нед яну 26, 2020 9:42 amsilent написа:
В момента горя Пирин пелет и Тера вера пелет...не виждам съществена разлика освен това че вторите като че ли палят малко по-бързо...Първите са клас А2 вторите А1...цвета им е идентичен, прахоляка в чувала е идентичен...остатъчната пепел е идентична....Среден към нисък клас пелети....които стават и за пелетна камина....
"Пирин пелет"и "тера вера"е един и същ пелет."тера вера е бранд за продажба в Гърция и на чувала пише клас "А" иначе са А2 EN+
silent - майстор
Значи преценката ми е правилна. Опциите които имам за закупуване към момента от там от където купувам пелети (и ми е удобно)са следните марки:
1.ТераВера пелет които вече коментирахме.
2.Форест груп.
3.Грийн пауър.
4.Рила.
5.Маки пелет.
Всички са с цена 6лв./чувалче (400лв за тон.)
Моля да споделите впечатления за марките ако сте се сблъсквали с тях. Търся по-добрия пелет от изборениете.
Svezar - специалист
Щом всички са на една цена,значи и качеството им е еднакво !
silent - майстор
Цената не е критерий за качество....
bmahob - майстор
Аз съм от Благоевградско, за втори сезон иглолистни на Дамас пелет, за мен доста добри.
RightClick - напреднал
нед фев 02, 2020 2:36 ambmahob написа:
Аз съм от Благоевградско, за втори сезон иглолистни на Дамас пелет, за мен доста добри.
Здравей, от къде точно ги взимаш тези пелети и може ли малко повече информация? Цена,шлака оставят ли и тн:)
bmahob - майстор
В момента склада е над гробищата от е79се чете пелети, за втори сезон нямам яд, поне при моята камина 11дне без да отварям. Пепелта е сиво кафява на като сняг. Лятото 375палето.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: