Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Според мен тая спекула ще спре със появата на някаква по-стабилна власт в България . А на търговците искрено да пожелаем проверки от НАП и плащане на налози в пълни размери.
pepi3196 - специалист
При цена на слънчогледови пелети от около 30 долара за тон в Украйна, се замислям дали да не викна 22 палета на партия с някой😇
silent - майстор
При контролирана цена ел. енергия и цена на пелети над 550лв за тон мен ме губят . И 40ст.за киловат ме устройват да не говорим че си спестявам и хамалогията и мръсотията....инак това че 10г цените не са мръднали не е вярно...последните няколко години си пълзяха нагоре....друг е въпроса че винаги имаше алтернативи на миналогодишна цена.....преди месец минавах през Брезник...Пелетисимо не работят заредили са се яко с дървен материал но явно изчакват....или ще изгладнеят и почнат или затварят кепенци....не че ще кой знае каква загуба кой знае какви пелетите....
Gladiator_BG - специалист
нед дек 05, 2021 1:06 pmSvezar написа:
Само не си споделил цената на която се продава този "продукт" !? Както вече споменах по-напред в темата, при тази изкуствена истерия, всякакви боклуци ще се продават като пелети, на цената на златото :!: Аз също взех от "златните" по 670лв на Трон, но това понеже жената ревна , че като стане студено климатиците няма да смогват и ще и студено. Като и кажа, че ден топлене с тях ще и струва 20лв, както и е топло, така ще я избие студена пот :-D
BIOENERGY PELLETS -> 9,60лв торбата
North star -> 10лв торбата

Всяка седмица зареждам и проверявам и цените. В Пловдив за крайния клиент разлика няма. Вероятно има спад в цената на производителя, но той се прибира някъде по веригата. Свързах се с два производителя, но те отказаха да работят с "клиенти на дребно"
С камина съм. При температури до около 0*C, тя работи на минимум, като гори 1 торба на денонощие. Отделно си купих стаен термостат. Ще го монтирам при следващото чистене. Очаквам разхода да падне още. Апартамент 80м2 + 80л бойлер със серпентина.
Може би ще изкарам зимата с 2-3 тона. В момента в който паднат на 500лв ще купя 2т. При моментните цени ще продължа да си ги взимам седмица за седмица.
S7oyangeorgiev - напреднал
Здравейте отново. Напоследък имам следния проблем, ако не чистя камината всеки ден, на втория ден почва да пали, но не може. Отварям камината и виждам, че там, където падат пелетите е пълно със бучки на пепел от пелети. :? Тоест пепелта от изгорелите пелети не е паднала от скаричката. На какво се дължи това - на кофти пелети или трябва да се коригират настройките? Благодаря предварително за отговорите :)
silent - майстор
Шлака -гадни пелети
LazarGanev - "Велик майстор"
пон дек 06, 2021 6:14 pmS7oyangeorgiev написа:
ако не чистя камината всеки ден, на втория ден почва да пали, но не може. Отварям камината и виждам, че там, където падат пелетите е пълно със бучки на пепел от пелети. :?
Камината трябва да се чисти всеки ден, ако не ви харесва - има газови котли
шоп - майстор
пон дек 06, 2021 8:21 pmLazarGanev написа:


Камината трябва да се чисти всеки ден, ако не ви харесва - има газови котли
+1

има и акумулиращи печки, климатици и ТП
Нито ще чистите нито ще хамалувате, по-евтино ще е опредлено от пелети, за газовата гилотина да не говорим.
prascho - майстор
Все пак цените са дали леко задна. Керпи - 30.08 цена 277лв/т, в средата на ноември 595лв/т, днес 7.12 гледам 490лв/т. Предполагам май-юни 2022 цени под 400лв/т. Дай боже около 320-330лв/т, но съмнително...
Фитилчо - майстор
Викнах си два тона пернишки сяти въглища, но ще трябва да доплащам, за да ми ги сложат в чували защото в София, доколкото зная насипни не може . Събрах и два тона от Гедерманските брикети от бай Тошово време :lol: съседите продадоха къщата и новият собственик искаше да ги изхвърли в контейнери за смет...
Оглеждам се за термо-помпа и конвектори също и при удобен момент ще кОвна една. Голям буфер също е проект,който ще осъществя тази или другата година.
Също така консидерирам инсталитането на резервоар за пропан-бутан и газово котле... но трябва да видя цените на резервоара и самият газ.
Лукцеция, каминката на пелети си стои прелъстена и изоставена на 1 етаж :lol:
На тия спекуланти им пожелавам скоро да видят къде сЕр@т гладните... тия, които сме си направили диверсификация, можем и без тях... :wink:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: