Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n_todorov - помощник
Аз по принцип съм доволен от пелетите който ползвах на NMG, но тази година няма много от тях и се чака доста време, и цената е висока и затова се оглеждам за други. Писах ти на лични Жако
ves-ko - специалист
вт апр 12, 2022 7:52 amsilent написа:
Ред меджик, Холтз, Пелетисимо, Тера вера, Пирин пелет - това е моят опит с пелети които стават.
...
Да споделя и аз малко опит:
Allpin (100% иглолистни - белен бор) - мн. добри - малко пепел, висока калоричност, палят се лесно, горят добре.
DEMET (100% бук) - добри - малко пепел, нормална калоричност, палят се малко по-трудно от Allpin, горят добре.
Hot-House (80% бук+габър + 20% бор) - стават - малко пепел, прилична калоричност, палят се лесно, горят добре.
Holz (100% иглолистни) - боклук - шлаковат ужасно (явно има пясък в тях), нормална калоричност, палят се трудно. (набутах се с 1 палет, ама вече го привършвам).
ср май 18, 2022 12:12 pmves-ko написа:
...набутах се с 1 палет, ама вече го привършвам.
За отопление или БГВ припалваш? Нямаш ли панели?
ves-ko - специалист
ср май 18, 2022 12:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср май 18, 2022 12:12 pmves-ko написа:
...набутах се с 1 палет, ама вече го привършвам.
За отопление или БГВ припалваш? Нямаш ли панели?
за БГВ, че при тези цени на ЕЕ на свободния пазар (че съм на 'промишлен ток') :x.
Не, все още нямам сл. панели.
Още са ми само в главата, а и на дневен ред е топлоизолация - търси се добър и коректен изпълнител ...
silent - майстор
вт апр 12, 2022 7:52 amsilent написа:
Ред меджик, Холтз, Пелетисимо, Тера вера, Пирин пелет - това е моят опит с пелети които стават. .

Видях че колега ме е цитирал и е недоволен от пелети Холз ....оказа че аз съм сбъркал името на пелетите и понеже не мога да се редактирам ще горигирам в този пост.
Ред меджик, ХоТз Фокс(100%бук), Тера вера, Пирин пелет - това е моят опит с пелети които стават. .
Жако - специалист
вт май 17, 2022 7:02 pmn_todorov написа:
Аз по принцип съм доволен от пелетите който ползвах на NMG, но тази година няма много от тях и се чака доста време, и цената е висока и затова се оглеждам за други. Писах ти на лични Жако
👍😁😊
OvivO - помощник
Аз съм най-доволен от пелетите на Асеновград, ОКАЙ2005, игнолистни, супер са, но са си на високи цени.

NGM пелетите тази зима пробвах 1 тон от тези:
...сравнени с Асеновград - много повече пепел за NGM, като калоричност, не мога да кажа.

Изображение
Жако - специалист
ср май 18, 2022 12:57 pmves-ko написа:
ср май 18, 2022 12:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср май 18, 2022 12:12 pmves-ko написа:
...набутах се с 1 палет, ама вече го привършвам.
За отопление или БГВ припалваш? Нямаш ли панели?
за БГВ, че при тези цени на ЕЕ на свободния пазар (че съм на 'промишлен ток') :x.
Не, все още нямам сл. панели.
Още са ми само в главата, а и на дневен ред е топлоизолация - търси се добър и коректен изпълнител ...
Много се извинявам че нее в темата но се възползвам.
ККОЛЕГА сега забелязвам какво си писал, че търсиш добър изпълнител за изолация.
Та ако го намериш, и си доволен
Дай ми връзка да го ползвам и аз. :)
Restaurant - напреднал
Добър вечер! Искам да попитам някой ползвал ли ги е? Стават ли за пелетна камина? Багодаря, лека вечер!

Прикачен файл

Screenshot_20220528_205754.jpg
Pipo71987 - специалист
съб май 28, 2022 9:00 pmRestaurant написа:
Добър вечер! Искам да попитам някой ползвал ли ги е? Стават ли за пелетна камина? Багодаря, лека вечер!
Пирин пелет май са от топ пелетите на пазара,на колко пари ги намирате и къде ако можете да кажете

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: