Най - вълнуващия въпрос зимно време.
p.v.x - майстор
Добре че са тези пелети и пелетни камини-котли , че да има за какво да си думате в под-форума.
То само ядове с тези пелети , камини и горелки.
Само Андро се хвали със своите орехови костилки. :-D
Ако премете около Виадруса ще изкара още един отоплителен сезон. :lol: :lol:
Методи - специалист
p.v.x
Българи сме все пак, обичаме да ние трудно. Една ракия, малко топло от парното и сме забравили за проблема, поне за тази вечер. После има и нещо друго. Това е упражнение за ума, четем, пишем, мислим, даваме мнения и така не забравяме българския език. Абе с тези форуми забравихме по кръчми да ходим, а спомняте ли си едно време в селската кръчма на какво миришеше? Леле, че се отплеснах.
p.v.x - майстор
То няма лошо.
Ама тези производители , ви попиляха със своето непостоянство.
Не са коректни.
При течните горива как е(не че и там няма ядове).
Методи - специалист
p.v.x
Абсолютно прав си за българския производител (търговец). Тия нашите не разбраха, че доволния клиент е редовен клиент. Аз ако разбера, че не ме лъжат утре пак ще купя от него. Но за жалост търговците ни са на принципа, ден година храни. Мен ме е излъгал днес, утре друг. Ама догодина какво ще прави? За течното гориво нищо не мога да кажа, но има основателни предположения, че каквото и да ти продадат, минало през лаборатория и тестове е мижи очи да те лажем. Няма коректност при нас и това е. Хубавото при течните горива е, че регулирането е по-широки граници от тези на твърдото гориво и резултатите са по-добри. Спомнете си нафтовите печки навремето и цената за литър нафта за бита от 0,08 лева за литър.
glorious - специалист
Глориъс,
Ако имаш пелети за поне един месец, месец и половина просто говори с хората да ти доставят. Цената надали ще скочи с повече от 20-25 лева на тон.[/quote]

Методи на кого да поръчам? В Средна Гора ме има в списъка за заявки за 2тона през декември, ама пелети няма. На есен също ми дадоха малко. Ще избутам януари уж, после ще трябва да купувам и ще го мисля.

Да не би същия производител от чувалчето на снимката да предлага и по-хубави пелети и да си поръчам такива? Как ще ги позная, че са по-хубави освен по цената?

Кой плюе по пелетите и отоплението на пелети? Аз съм много доволен, от 2010 се топля на пелети и съм толкова доволен, че купихме печка и на родителите ми тази зима. Както казаха испанците преди време- слагай само хубави пелети и проблеми няма да имаш. 2г ползвах австрийско-румънските, никакви ядове.(не съм стъргал камината, не е спирала да гори, не се е задръствала) . Комина беше чист, няма с какво да се оцапаш, все едно си на газ. После купих 500кг от с. Коларово Стара Загора и камината залепна, комина се зацапа, смола та дрънка. 3 или 4 години горя на Средна Гора проблеми с качеството на пелетите няма, обаче да ги купиш се изприщваш, записване, гонене още на портала, после не все едно че купуваш, ами все едно ти ги подаряват пелетите, всеки е пич, а ти си им длъжен, отвратителна бюрокрация, ходиш на 10 гишета докато натовариш, после проверка на портала...ужас.
plamen_peev - специалист
Те тия на Средна Гора са може би най-качествените на пазара. Бият дори и прехвалените със сложното немско име дето не ми се събира в клавиатурата.
Обаче наистина си мислят че Бай Тошо е още на власт. Като идеш там все едно си във БГ филм от 80-те.
Никаква промяна, останали са някъде там в комунизъма.
Такава номенклатура няма. Всеки е баш шеф, минаваш през три канцеларии за подписи.....
То записване с месеци напред, то проверки...
Някаква лелка по телефона ти казва кой си в списъка, а как се местят хората по списъка всички знаем....
Поне онлайн страница да имаше та да следиш, ама не.

Но пък пелетите са един път и затова има толкова навалица.
То и аз след три години се отказах да от това бягане.
all4all - специалист
Тъкмо се бях навил да си купя горелка за догодина и като чета кво пишете май ще се разкандардисам. :? За 100 квадрата харча 3 тона въглища и два купика дърва с Виадрус 29 киловата ... два пъти ходя до котела за по една цигара време ... на ден му слагам 22>25 кг. от запалване 20 гр температура на водата до гаснене пак на 20 градуса ... Подържаната температура в апартамента при горящ котел 24>25 градуса до ново палене не слиза под 18>20
Изолация нямам ако изключим окачен таван в целия апартамент + ПВЦ дограма...Апартамента изцяло е външен с калкан 15 метра ... Давайте съвети изолация външна или горелка :? Пропуснах да кажа може би, че водата в котела варира от 60 до 65 градуса над тази температура ако го пусна на 75>80 става непоносима жега около 28>29 градуса
Приемам всякакви съвети и напътстия ... Нямам трипътен вентил и не знам за какво служи термоглави също... Ако някой бъде така добър да ми каже за какво служи ще съм искренно благодарен... Подключил съм и бойлер в системата но не го ползвам :cry: защото като ми угасне котела ми заминава топлата вода ако може някакъв съвет и за бойлера да ми дадете как да реша този проблем... Благодаря на всички предварително който биха ме посъветвали...
Весели празници... :partyman:
шоп - майстор
all4all написа:
Давайте съвети изолация външна или горелка :?
Определено първо външна ТИ
иначе после ще се чудиш, защо на пелети е толкова скъпо.
За бойлера има много решения и няма да ти изстива водата. Прочети из форума. Има много писано
Успехи!
wankata7108 - специалист
Аз съм с чугунен котел и горелка разкошна работа е горя си слънчогледовите пелети и не ми пука само дебна кога е спряла за да чистя пепелта от вътре.Слагай колега горелка и ще забравиш за кюмюра и дървата.И за чернилката също.
georgiev.boyko - напреднал
А да попитам какво Ви е мнението за пелетите на 'Тория' - Велинград? Някъде по мненията назад видях, че се коментира цената, но не и качеството им.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: