Най - вълнуващия въпрос зимно време.
wpw - специалист
liverpool-64 написа:
Предварително се застраховам като казвам,че във форума съм чел много лоши отзиви за пелети на Лескомерс Шумен. Да рискувам ли 1т. на цена 420 лв..
Горелката ми е GP20+/25 и нямам много варианти за настройка. :cry:
Аз лично бих дал 100-150 лв отгоре, но да чистиш по два пъти на ден пепел и шлака и да задръстваш камината - не, благодаря!
Защо не вземеш две-три чувалчета и не видиш какво ще остане след изгарянето?
liverpool-64 - специалист
Не,благодаря! Бих казал и аз ,ако действително толкова често се чисти пепелта :rolleyes: ,сега изхвърлям легенчето на 3-4 дни :supz:
Здравейте,
От началото на годината чета форума.Писах в темата за горелките. Искам да споделя мнение за пелетите които използвам(втори сезон,пазарджишки район).За тази зима паръчах пелетите още лятото.По съвети на приятели доставих пелети 30% игл. ,70% бук от село Звъничево ,на 5 км от Пазарджик, собственик Иво,310лв/т. Чувалите
нямат никакви надписи. За съжаление - една шепа пясък на денонощие,много пепел-почистване котела на 10 дена. Пясъкът явно го прибавят за тегло щото е много ситен и еднороден.Горелката се задръства след 5-6 часа горене и се налага често почистване.Споделям това,за да търсим производителите на по-добри пелети.
http://grad.bg/o-878131-Продавам_пелети_6_мм
judas написа:
ivan777 написа:
Някой да е ползвал MDM - 2011 от Бобошево?
Да, не бяха лоши.
Бягай на далеч от тя. Вземали сме предишни години и бяха ОК, но сега, които купихме са много ама много зле. При мен резултата е чистене на пепелника всеки ден, при условие че с нормални пелети се чисти веднъж на седмица.
bmahob - майстор
Някой горил ли е буковите с малко чам на мурсалево/не знам колко цеха са там но тия обработват и дървесина, не правят само пелети? Е привече изгорян тон и нещо тези от с. Крупник са не лоши чистя кошницата веднъж седмично с пеплника
LiquidSun - помощник
Взех няколко чувалчета на LIFEPELLET. В момента са на промоция в Практикер на 7.25, а в Топливо май са си на редовна цена 7.20.
Визуално ми се стори, че има малко прах по чувала вътре. Горят доста добре, лесно палят. Пепелта от тях е доста финна, не съм сигурен дали това е добър признак.
ivanovhr - специалист
Тук в в моя град много ги плюят тези LIFEPELLET на Кастамону, а аз взех 10 торби за проба и съм доволен. Според мен са по калорични и по-добре горят от Трон просто искат малко повече въздух. Само, че тази цена не е нормална аз ги взех от Нова в Казанлък по 6,30. Май са вдигали цената тези дни ама.
Svezar - специалист
Вече почти 2т изгорих от същите /Lifepellet на Кастамону/ и съм много доволен от тях,Феролито си кара по 6 дни без обслужване /толкова съм отсъствал най-много/ и без проблеми,само тъщата досипва чували в бункера ! Зареждах късно обаче когато вече имаше криза за пелети и ми се вързаха по 6,60лв на торба с транспорта ! Сега обаче няма такива в Топливо откъдето ги взех /и не се знае дали ще има/ та ще чакам от Трон където май ще дойдат и по-скъпи ако се вярва на информацията в сайта им !
pondzi - напреднал
Знаете ли къде в София има пелети на ТРОН.
turbocharged - специалист
filmatoplo написа:
Моите от Трон нали ги гледам като се намокрят - грубо наръфан бор ,еми няма други по хубави за тази цена качество тук.по принцип нямам забележки от тях де - палят от раз ,горят без шлака ,вдигат температура ,няма прахоляк ,за пясък и примеси не се наблюдават такива.
Можеш ли да сравниш от твоя опит Трон (440 лв./т цена в Варна) с Румънските schweighofer. (539 лв./т) Има ли същественна разлика? Аз горя schweighofer и нямам никакви забележки. Пепелта ми от 1.5 тона е под 8 кг. Обаче цената им.....
Последна промяна от turbocharged на чет яну 18, 2018 8:34 am, променено общо 2 пъти.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: