Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovhr - специалист
Мисля, че и в завода нямат.
Последна промяна от ivanovhr на чет яну 18, 2018 10:13 am, променено общо 2 пъти.
Чираче - майстор
Вече трета година купувам чамови пелети от Био Хийт ООД Бенковски. Цената им зависи кога се купуват. Тази година ги купих месец юли на цена 330 лв/т. Качеството е много добро, пепелта почти никаква, и никаква шлака. Зареждам бункера два пъти в месеца по 15 торби, и веднъж чистя пепелника.
bmahob - майстор
Тия дни разводних една чаша от моите и ще кача снимка да видите консистенцията :-D
borkata99 - специалист
filmatoplo написа:
Можеш ли да сравниш от твоя опит Трон (440 лв./т цена в Варна) с Румънските schweighofer. (539 лв./т) Има ли същественна разлика? Аз горя schweighofer и нямам никакви забележки. Пепелта ми от 1.5 тона е под 8 кг. Обаче цената им.....
Филме.............тука погледни: https://www.youtube.com/watch?v=P08oQm3 ... e=youtu.be
Вчера чистих котлето, че от началото на сезона не беше бутано, от октомври.
Винаги го чистя седмица преди коледните празници, но тази година засега нямаше студ и затова го отворих оня ден, т.е. три седмици по-късно.
Мисля до края на сезона да не го чистя повече, не би трябвало да има проблем с тази топла и слънчева зима.
Горил съм само TRON + по-малко от половин тон Schweighofer /останали ми от преди 3 сезона :roll: /, гледам да ги притикам, имам още 1,5 т.
Много съм доволен, никакви проблеми - на филмчето се вижда пепелта.
Горелката е с стандартните си настройки, бутнал съм само тем. на изкл. на 70 гр. Досега е карана само на 2-ра степен 15 kW и при хужда тя си модулира до 7 kW.
В началото на месеца 2 пъти я слагах на 3-та степен 20 kW, но веднъж ми угасна, а то и се постопли пак и сега пак си е на 2-ра степен.
При мене дали за TRON или Schweighofer не усещам или виждам разлика.
Трети сезон съм с TRON, дано не ги развалят, на лято пак от тях ще търся. Но и ако Schweighofer ми изпаднат :lol: от някъде на 400 лв. ще ги взема без да се замислям.
Много високи цени виждам си написал, може би са от сега в сезона?
TRON ги взех на 360 лв. с доставката до гаража-има снимки съм качвал, а Schweighofer-а за 333 чувала ми взеха 2000 лв с доставката тогава-пак има снимки съм качвал. :)
Успех на всички и късмет!

filme sorry :) то питането било от turbocharged извинявам се и на него :yawinkle:
turbocharged - специалист
borkata99 пелетите ги взех средата на ноември. Такива цени предлагаха. Даже бяха дефицит. То големите разлики в цените. Къде са 360 лв. къде 440 лв. Да не е 440 лв. без ДДС защото така по се връзва сметката. Взел съм около тон по-малко пелети от необходимото и ще пробвам и с ТРОН. Щом казваш че няма разлика. Доста си изгорил.
borkata99 - специалист
:?
на мен ми се струва малко :lol: и съм доволен, не му правя сметката, важното да ми е кеф и колкото-толкова !
ivannik_uvigi - помощник
borkata99 написа:
:?
на мен ми се струва малко :lol: и съм доволен, не му правя сметката, важното да ми е кеф и колкото-толкова !
Така е - кефа цена няма!
ivannik_uvigi - помощник
Чираче написа:
Вече трета година купувам чамови пелети от Био Хийт ООД Бенковски. Цената им зависи кога се купуват. Тази година ги купих месец юли на цена 330 лв/т. Качеството е много добро, пепелта почти никаква, и никаква шлака. Зареждам бункера два пъти в месеца по 15 торби, и веднъж чистя пепелника.
Отличен разход - по торба на ден!! =D>
bmahob - майстор
Я кажете сега, пелетите които горя, иглолистни , както казвах капучинено кафяви, имам и разтвор в чаша, изглеждат супер. Но събират доста пепел спрямо лани, смисъл не шлака и пепел в кошницата за горене а в пеплника, на 7 чувал пепелта стига до кошницата почти :-D това на какво се дължи?!?
шоп - майстор
bmahob написа:
на 7 чувал пепелта стига до кошницата почти :-D това на какво се дължи?!?
Повишеното пепелно съдържание е признак за наличие на дървесина с кора / или дори допълнително прибавяни кори/
съответно калоричността на пелетите е ниска.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: