Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Аз купувам когато имам пари накуп за 4-5 палета. Може да е сега май месец, ама може и да е септември. Но очакванията ми са цените тази година да се задържат около 320-380 лева за тон за слънчоглед, и 650-750 за иглолистните пелети.
prascho - майстор
В периода април 2023 - август 2024г ще се види какви са щетите върху търсенето (болезнен период за производители и търговци). Вероятно може да има лек напън нагоре в цените през септември/октомври 2023г (сезонен тренд), но съм скептичен, че ще има успех. Очаквания за сходни цени и по-ниски.
brassSob - специалист
Вече в Разлог има цени под 550 лв. за дървесни. Заринали са се с пелети.
kalin72 - майстор
Абе те ако са с качеството на тези, дето взех от приятел за проба, дървесни на другия производител от Брезник, BR pelet...и 250 лева за тон им е много...за 1 час горене направиха толкова много шлака, дето до сега за толкова години не съм виждал...
Във вода потъват на дъното, и после стават на пихтия....знам ли кво има в тях...
silent - майстор
Ред Меджика са 720лв за тон Хотз Фокс са 680лв за тон. Пелетисимо 680лв за тон ...при това за София 3+ ....палета транспорта е безплатен ....при това са си премиум пелети или поне бяха...
За тяхно съжаление и производители и търговци ....тепърва ще гризат дървото....щото народа го е казал много отдавна лаком гъз кръв сере....изпущиш ли веднъж мищюриата някой друг го е намерил ....
Има и слънчогледови Росина на 350лв за тон. но не горя такива а и не знам дали са читави. Там също за София за 3+палета транспорта е безплатен.
Така че според мен на Калин прогнозите са твърде песимистични от гледна точка на потребителите...и даже вече са достигнати...а сезона на падането на цените май не е свъсем дошъл...
Вчера сутрин, на автосалоните- Варна, изнесоха пале дървесни с нова табела- 650.
До онзи ден беше 770.
Пазара влияе ли се от тенденции или Тенденций е древноримски икономист, дето му е през пазара?!
lebendi - специалист
Под 500лв/т мисля е малко вероятно да паднат, аз лично както и миналата година над 600лв/т не мисля да купувам та ще видим...
gnt69 - майстор
В Русе цената е 300 лв. Есента беше драма зареждането, цената 500 лв началото на октомври после 550 лева началото на ноември и нямаше. Декември също беше дефицитен. Януари, февруари поевтиняване, към днешна дата 300лв. Очаквам май - юни цена 250лв и пазарувам 3 тона за сезон 23-24.
Тия цени са на моя производител, от когото купувам вече 7-8 години. По борсите беше по скъпо като цените достигнаха 700 лева. :partyman:
liverpool-64 - специалист
В северозападният вилает вече се намират иглолистни по 630лв.,миналата седмица бяха 720лв. Моите тази зима 2/3 бяха от тях и са доста добри и мисля,че ще клекнат още.
Фитилчо - майстор
Още им пълнете гушите... те такива балъчЕта като вас точно търсят!

Иначе са се заринали в складовете с пелети, и трябва да свалят цената, ако искат да продават. Но това няма да стане, като е пълно с балъчета да им купуват боклуците. Ще ви булшитнат с цена около 600 и Ганьо Балкански кълве.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: