• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lordvlad - напреднал
Понеже втора година ще се отоплявам на пелети, който има опит с производители и качество нека го сподели. От моя опит през зимата на 2009/2010 година мога да кажа че пелетите от Кюстендил на фирма Танита бяха с доста лошо качество и не бих ги ползвал. Опитах няколко чувала от фирма Екоефект които продават пелети на фирма Technowood и са с прилично качество. За сега първенеца по качество са пелетите на Баумакс, които продават Румънски пелети.

Който има други наблюдения нека сподели, защото идва зима! :)
filmatoplo - майстор
Да, много важна тема .
kok - специалист
Баумакс май са номер едно на пазара в момента ( а и в по големите градове вече има Баумакс ) без значение че са румънски явно при вноса има контрол на качеството не като в БГ всеки си прави пелети качествените ги изнасят защото навънка им взимат повече пари а на вътрешният пазар пускат пълни боклуци с незнам какво съдържание на кори (примерно) и с незнам си каква влажност абе нали са будалите в БГ
bili&steki - специалист
:lol: kok , не им вземат повече пари като се изнесат(може и да има изключения,но на 85% съм прав).Помежду другото какви боклуци съм виждал да изнасят за Италия идея си нямаш :lol: .С влажността не може много да се мърда, понеже след определена граница не могат да се пелетират. Румънските са добри - ама имат и един "малък" недостатък - с по-ниска калоричност са и се повишава разхода.Това не е само мое мнение- и доста други хора са го забелязали.
kok - специалист
щом казваш сигурно си прав за износа не знам само предполагах аз сега съм си пръснал едни костилки от череши на двора да съхнат и мисля тази зима пак да съм на костилки то иначе с тея пелети не излизат сметките ама то е комплексно нали знаеш котел, инсталация, изолация, качество на горивото, колко искаш да ти е топло и така нататък :-D е ще има да коментираме пак като се застуди :-D
ebahti - майстор
при цена от 360лв за тон което се равнява на 6-7 м3 дърва има ли изобщо някаква сметка от тях,иии колко тона стигат за 1 сезон :?
kok - специалист
при тази цена 360лв/т в 90% от случаите отоплението с пелети идва доста скъпо
bili&steki - специалист
кок, идва по-скъпо в сравнение с твърдо гориво(пък и това е относително...).Сравни го с отоплението с горива с подобна степен на автоматизация(нафта,газ,ток) и тогава може да се даде оценка дали е по-скъпо. То и ако си купиш едно магаре транспорта ще ти е по-евтин от колкото да се возиш с колата :-D :lol: ... и тогава твърдението какво е - "С магарето е по-евтино :idea: "
ebahti - майстор
сравнението с колата и магарето е доста недоносено...все пак и на двете места горим твърдо гориво,и на двете места зареждаме и палим огън и т.н.,...........по скоро трябва да сравняваме Мерцедес и Волво или пък дизел или бензин. Особенно като ви чета цените на котлите ми се изправя косата [-o<
lordvlad - напреднал
bili&steki
Кои пелети са добри спрямо твоя опит?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: