• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нека да си произвеждат каквото си искат, ама да означават съдържанието и качеството. Ето някои стандарти:
http://ecoplamproduct.eu/Evropeiski-sta ... .51.0.html
Не може при европейски норми за пепелно съдържание 0,5-1-1,5%, ти да пробутваш такива с пепел 4% и да ги продаваш за Клас А, на цената на най-скъпите - над 400лв за тон, нали? Има по-скъпи котли, които горят и тях, ама нека са си по-евтини и да не ги пробутват за качествени.
kok - специалист
:2thumbs: да но пише че при износа трябва да се съобразяват с стандартите а за вътрешният пазар :? буклуци :shock: да им............... не се наядаха :|
LazarGanev - "Велик майстор"
Ето и класификация, която дават Ерато:
http://erato.bg/otoplenie/bg/biomasa_de ... and_id=761
В таблицата са дадени и тези класове в какви котли и горелки могат да се ползват. Има котли с механизъм за почистване, които горят всичко, но защо трябва да набутваш човек с горелка, която не е за това гориво?
kok - специалист
брей те били 10-на категории :lol: това ми прозвуча като един друг продукт произвеждан в турция :wink: ама там били 20 -качества :shock: нашите вносители внасят 17-18 качество и после потребителите а ама как мойта е...........(еди каква си марка) :-D да ама де да знай че е 17-18 качество :-D е само че там си проличава по-късно :lol: е мойта е по простичка и за сега гори и пелети и костилки от сливи от череши само с фураж не съм я пробвал още :-D
glorious - специалист
аз мога да изпратя две проби, една от баумаксовите и една от разлошките пелети.казвайте адрес и по кой куриер.
LazarGanev - "Велик майстор"
Супер, ще ти дам адрес на лични, но първо утре искам да уговоря дали ще имат някакви условия. Сложи ги всяка проба в нейната си опаковка (празно чувалче). Понеже някои от производителите сигурно произвеждат по няколко класа/качества/категории е добре да се знае какъв клас са пробите. Идеята на това изследване е да се разбере ориентировъчно :
1. Кои пелети какво качество имат
2. Кои пелети са с най-добро съотношение цена/качество
3. Кои пелети не отговарят на категорията, за която се продават
Тъй като пазарът на пелети е отворен и вече има много български производители с различни качества е много трудно да се ориентира човек, който за първи път се сблъсква с този пазар, а трябва да купи голямо количество за да е спокоен за зимата или да гони някаква отстъпка от цената или от транспорта.
kok - специалист
и аз ще ти пратя едни за пробата не съм сигурен дали пише на опаковката нещо за стандарт един път бяха с надписи на торбите друг път бяха без надписи сега не знам пише ли нещо върху торбите но няма значение ще ти пиша от къде са :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Изпратил съм на двама ви координати на лични,където да изпращате пробите. Каквото събера до понеделник-вторник ще го изпратя по техния транспорт за изследване, което закъснее - при следващия им курс. Ще сложа и една маскирана проба от техните пелети да видим какъв ще е резултата. Ако друг има друга марка и желае да ги изследваме - да праща. Очаквам!
glorious - специалист
Моите вече тръгнаха ....

Утре ще са във Варна.Успех!
kok - специалист
и моите са на път :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: