Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n_todorov - помощник
ср дек 02, 2020 10:41 amnikolatch написа:
ср окт 14, 2020 12:32 pmn_todorov написа:
ср сеп 30, 2020 3:29 pmn_todorov написа:
Взех за проба пелети от NMG GROUP Pellets, едните са някакви нови който те ги произвеждат в Търговище 70% дъб и бук и 30% бор, на цвят са тъмни видимо нямат много пепел в чувалите и другите който взех пак от тях Румънските пакетирани в техни си опаковки, на цвят много светли , видимо няма пепел. Някой ползвал ли е от тези два типа пелети да сподели, чудя се кой да взема :?

Утре и едни от Копривщица ще взема един чувал.
Така , понеже никой не ми отговори, да си отговоря аз пък може да някой и аз да съм полезен. Пробвах горепосочените пелети и накратко за тях. Коприщеските иглолистни - нямат много пепел в чувалите , леко тъмни на цвят. Горят добре пепел имат но мисля че не е много.
NMG GROUP Pellets 70% дъб и бук и 30% бор - тъмни на цвят, разпалват се добре но горят някак по слабо от горните, затоплят добре. Пепел правят повече , даже доста.
NMG GROUP Pellets Румънските иглолистни - мн светли на цвят, мин количество пепел в чувалите, горят добре, пепел остава мнogo малко.
Реших от Румънските да купя , дано са добри.
Пробай тези от иглолистно оранжевия чувал на НМГ https://nmg-group.bg/%d0%bf%d1%80%d0%be ... g-pellets/ . Попринцип пелетите са от Велинград един мой приятел ги прави скъпа апаратура има и без да си крива душата са му едни от най-добрите в моя регион.Може да ги пробваш,ако не си.Този от НМГ може да те излъже,че той ги прави но ги взима с ТИР от моя човек,Знаете в БГ вече всичко е бизнес,Тука при мен ги дава 390лв. 1050кг.Не знам този от нмг явно им слага надценка.
Чак сега виждам че има писано по темата. Колега nikolatch...купих точно такива пелети за който си дал линка на НМГ груп, препоръча ми ги и комшията до нас който за втора година се топли с тях. И много странно , казваш че ги правят във Велингард, сигурен ли си че са същите от линка който си дал, щото мойте са точно такива и на мен тоя от НМГ ми каза че му ги карат от Румъния с ТИР всяка седмица правели се .. сега ако не се лъжа каза на Швайгхофер пелетите, може и да греша, тук си ги пакетирал в неговите чували...или може тоя да лъже яко , прекупвач за да ги продава на по висока цена или ... вече не знам на коя да вярвам. Аз ги взех октомври някъде средата за около 415 лева тона. Пробвах няколко вида и тези ми най допаднаха а й мнението на комшията също наклони везните. Засега съм доволен от тях, на цвят за разлика от всички други са бели, цвят слонова кост по скоро, бързо се разпалват и добре изгарят, няма шлака и малко пепел, в чувалите също е малко пепелта.
Колега nikolatch.. ако става въпрос за същите пелети и найстина се правят във Велинград, дай ако може няккава връзка, телефон или сайт на производителя тази година да не му пълня гушата на тоя а да купя директо от там,ще почерпя :partyman:
ves-ko - специалист
Здравейте,

Някакво мнение/опит с пелети pj's ?
venyfill - напреднал
Здравейте, някой да е ползвал пелети от тази фирма - NMG GROUP?
vladtod - специалист
вт май 18, 2021 9:24 amvenyfill написа:
Здравейте, някой да е ползвал пелети от тази фирма - NMG GROUP?
Да беше прочел два реда по-нагоре.
pepi3196 - специалист
Колеги, някой ползвал ли е слънчогледови пелети Ситово?
pepi3196 - специалист
вт юни 01, 2021 8:13 pmpepi3196 написа:
Колеги, някой ползвал ли е слънчогледови пелети Ситово?
Никой ли няма опит със слънчогледовите на Ситово 🙂
Керпи са на безумна цена от 280лв.при положение, че се намират дървесни на 340-350лв.
ср юни 02, 2021 8:29 pmpepi3196 написа:
вт юни 01, 2021 8:13 pmpepi3196 написа:
Колеги, някой ползвал ли е слънчогледови пелети Ситово?
Никой ли няма опит със слънчогледовите на Ситово 🙂
Керпи са на безумна цена от 280лв.при положение, че се намират дървесни на 340-350лв.
Вероятно не.
Пред качествени Керпи, не бих погледнал съмнително евтини дървесни.
Допускам, че може и да не правят проблеми, но след като търсиш мнения, явно нямаш богат личен опит.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юни 02, 2021 8:29 pmpepi3196 написа:

Никой ли няма опит със слънчогледовите на Ситово 🙂
Керпи са на безумна цена от 280лв.при положение, че се намират дървесни на 340-350лв.
Така ще е туй лято - безумни цени на слънчогледовите пелети...където ги има. Щото съвсем ще изчезнат. До октомври-ноември :cool:
Който държи на качество, има Red Magic.
Последно известна цена 440 пари. Препоръчвам!
pepi3196 - специалист
ср юни 02, 2021 8:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юни 02, 2021 8:29 pmpepi3196 написа:
вт юни 01, 2021 8:13 pmpepi3196 написа:
Колеги, някой ползвал ли е слънчогледови пелети Ситово?
Никой ли няма опит със слънчогледовите на Ситово 🙂
Керпи са на безумна цена от 280лв.при положение, че се намират дървесни на 340-350лв.
Вероятно не.
Пред качествени Керпи, не бих погледнал съмнително евтини дървесни.
Допускам, че може и да не правят проблеми, но след като търсиш мнения, явно нямаш богат личен опит.
Колкото и да са добри за 280лв. Тон и да чистя всяка сутрин, не благодаря.
Можете ли да си представите, че на пазара вече има "обогатени" пелети с АВТОМОБИЛНА гума🤬

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: