Най - вълнуващия въпрос зимно време.
silent - майстор
За котел криво ляво ще карат за камина аз не бих взел. Според мен изчакай още малко . В момента тенденцията е надолу. Колко надолу никой не знае, но гледам Ред меджика е слязъл на 650лв за тон. Като едни от най-добрите пелети очаквам да дръпне цените на другите не толкова добри но ставащи пелети надолу.
ivangeorgiev4524 - помощник
Производителите и съответно търговчетата ще се опитат да задържат високите цени на пелетите и да откажат голяма част от хората , които се отопляваме на това отопление .
Във фейсбук има един търговец от Бяла , който е пуснал пелети на 500 лева за 67 чувала , но се указа ,че имаме общ познат , който на 100 процента ми потвърди да не взимам от него. Пелетите на НМГ са 530-540 лева и правят много шлака , пепел и са ниско калорични .
Трон държат много висока цена 650лв ,а качеството им няма нищо общо с това , което беше .
Цецо - специалист
Смятам , че 10 лв.за торба качествени пелети е нормална цена , като се има в предвид , че в началото на зимата беше 13 и оттогава под натиска на инфлацията заплатите и пенсиите се увеличиха.
ivangeorgiev4524 - помощник
чет май 18, 2023 2:28 pmЦецо написа:
Смятам , че 10 лв.за торба качествени пелети е нормална цена , като се има в предвид , че в началото на зимата беше 13 и оттогава под натиска на инфлацията заплатите и пенсиите се увеличиха.
10 лева на торба и по-добре да се отопляваме на електричество и т.н . Няма никаква файда да си хамалин за 3 пъти по-висока цена . Това какви заплати и на кой са се увеличили не ни интересува .
Реално тук във форума се коментира каква е печалбата и колко се влага за тон пелети. Тези хора искат да станат богати на гърба на бедния българин . Не на високите цени на пелетите
Цецо - специалист
A цената на тока дали няма да се увеличи до зимата ?
Ще и пак ще съм на електромер.
Купих си 1т, кога слънчогледа беше на 280-300. Ако това лято има подобни цени, може да си купя още- така се връзват нещата. Инак съм си "ерген-бекярин", дето не го бърка хладната баня и "веенето" на климатиците.
Вчера си засякох разхода за отопление- 366лв. от началото на сезона. Миналият бяха 430. Това се обяснява с по топлата зима. Машините работиха в същият режим.
silent - майстор
Викам чекай да погледна и аз къде съм....с два Бюджетни Дайкина топля 40кв.
От 15септември досега -все още отоплвам са ми изгорили 1250кв.при това без никви икономии...всеки да си смята сам...единствено 20 дни около коледа бях на пелети за разкош и думнах 40 чувала разбира за около 90кв.м ...само не знам ако се водех по акъла на супер дупер специалистите и си бях купил супер дупер инвертори по колко трябваше да ми връща енергото за да им избия супер дупер цената ...за един приятел питам...щот от 20годиниедно му говоря той друго си знае... :-D. ..това е закачка да кажа...
Така че за момента бая движение надолу трябва и бая нагоре за да се срещнат цените ...Аз засега съм пас..имам 2,5тона и едва ли скоро ще купувам...ако въобще нягога купувам ще е или след години...или при драстични промени в цените...разбира се това е моя случай ...при други може да не е толкова фрапантна разликата..
Последна промяна от silent на чет май 18, 2023 8:02 pm, променено общо 1 път.
Добре де, речи на преатела си, дека има защо супер-дупера да струва пари!
При мен също са два, за подобна квадратура, а и като цяло условията са сходни.
Само дето дуперите са обикновен инвертор и хипер инвертор оригинал.
С монтирането им съм поставил монитори, та за два сезона да мога да направя правдив анализ на възможностите им.

Наблюдава се постоянно феномена, а именно, че Москвич върши същата работ като Мерцедес, с което съм съгласен, но до някъде и с уговорки.

пп. Бюджетен Дайкин, срещу високия на Мастурбиши Хеви.
В определени случаи Дайко ми е по комфортен, но като ударя чертата, Хевито го бие по икономичност, два пъти повече сила...Дайко е в кухня с допълнителни енергийни помощи и напълно топлоизолирана, Мицу е в спалня без топлоизолация на изток.
Инак са в един мощностен клас- 7чки.
silent - майстор
Хевито е по добрия климатик...но твоя даймънд е е прекалено скъп климатик за реалната принадена стойност сравнен с обикновеното хеви...и тази ралика няма избиване...както е при другите марки междупрочем. Мен такава покупка не би ме направила щастлив постоянно ще се чувствам прекаран...ма бил по икономичен колко.... 50лв. по-малко на сезон??? Браво След 20г. ще съм на печалба...не е за мен ..поне докато живея в БГ...за тук с тези зими е излишен лукс... Това е мое мнение разбира се...
чет май 18, 2023 8:57 pmsilent написа:
Хевито е по добрия климатик...но твоя даймънд е е прекалено скъп климатик за реалната принадена стойност сравнен с обикновеното хеви...и тази ралика няма избиване...както е при другите марки междупрочем. Мен такава покупка не би ме направила щастлив постоянно ще се чувствам прекаран...ма бил по икономичен колко.... 50лв. по-малко на сезон??? Браво След 20г. ще съм на печалба...не е за мен ..поне докато живея в БГ...за тук с тези зими е излишен лукс... Това е мое мнение разбира се...
Човече, опитай се да се отърсиш от мислите и чувствата за прекараност- вредиш си сам!
Кажи- имал бол пари- дал и отминавай, ако това не те устройва!
Опитвам да бъда реален, а не да живея цял живот като треперещ лист със сметало.

Докато живеел в БГ!!! Където и да си, с тоя манталитет само си го набиваш.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: