Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Бах са у спеца, Прасимире!
viewtopic.php?f=10&t=27143&start=3020#p1126455

Но ти, като истински, изчакай наистина!
чет фев 16, 2023 7:35 pmkalin72 написа:
Ако са хубави колкото тия, дето ползвам сега - с доста прах- купувам 5 тона одма :)
Всъщност, като се замисля, една-две шепи прах на чувал зле ли е?
Преди месец си купих нов метален бункер, от тоя разложките, и си мисля, че прахта може и да се събира на дъното на тва цилиндричното, дето се пъха шнека...ще изчакам да изхарча това зареждане и ще проверя какво има там :) Може и да разпробия капака, да пада пепелта...
Калине, тия почти нямат, та може да не полагаш усилия да ъпдейтваш бункера, със закъснение.
Сега е момента за...
prascho - майстор
Явно не се изразявам ясно. Покупка на 4-5 палета + логистични разходи 1000км правят безмислена гимнастиката за едно физическо лице...
LazarGanev - "Велик майстор"
Иска се да се осигури мотокар и организация на още 2-3 до 4 човека, да се разпредели 1 тир
Явно и аз не се изразявам ясно, но повтарям- бих купил едно камионче, което на мен, Калин, Прасимир и поне още двама, ще оправдае разходите до софиянско.
Хипотетично, понеже не съм от София. Вече напазарих. Обмислям довършителен шопинг.
Лазаре, мотокаря на ръка пеття тона, одма, а Прасимир взе да се маже в калта.
Закарай им, те да си помислят, пък ше изчакаш да са накумят.
Стоян Петришки - специалист
https://www.olx.bg/d/ad/slanchogledovi- ... 8XFnu.html
Ето и за софия. Не съм проверявал дали е актуална информацията
prascho - майстор
съб фев 18, 2023 6:00 pmprascho написа:
Каква е причината през февруари да ги предлагате на 290лв/тон? Токът и горивата да не са с по един лв надолу, както ни обеща футболната легенда...
Днес мисълта ми бе освободена след разходка и оглед на телефони в един магазин и имам предположение/отговор на моя въпрос. Токът и горивата са косвени фактори. Причината текущата цена на слънчогледови пелети от 290-300лв/т в област Добрич, Варна (с калкулирани разходи на поточна линия, марш на печалба за производител и дистрибуторска мрежа) е, че в региона са подновили производството на пелети за сезон 2023 поне две фабрики (може и да са повече).
prascho - майстор
нед фев 19, 2023 6:41 pmСтоян Петришки написа:
https://www.olx.bg/d/ad/slanchogledovi- ... 8XFnu.html
Ето и за софия. Не съм проверявал дали е актуална информацията
Меджик Флейм, София, 370лв пале
нед фев 19, 2023 9:56 pmprascho написа:
...Причината текущата цена на слънчогледови пелети от 290-300лв/т в област Добрич, Варна (с калкулирани разходи на поточна линия, марш на печалба за производител и дистрибуторска мрежа) е, че в региона са подновили производството на пелети за сезон 2023 поне две фабрики (може и да са повече).
Според мен, това не е основният фактор за ниската цена.
Нещо е събудило/подбудило производството, а ниската цена е поради състоянието на пазарът, в момента- няма голямо търсене. В същото време, малко потребители биха се запасили за следващият сезон.
Едно, поради моментна обезпеченост, липса на средства и "абе, то има време".
Второ, съмнения и надежда за още по ниска цена.
fbr - майстор
Съхранението на няколко тона пелети, еле пък слънчогледови, не е хайлашка работа.
prascho - майстор
Фактът, че производителите са подновили дейността с цел да не фалират е основната причина. Цената е пазарна т.е отговаря на разходите на поточна линия в този момент.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: