Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Към момента съм на 305.50лв за отопление.
Вярно, не е най комфортното, банята е хладна, топлата вода не е на корем, но предвид цената нещата са чудесни за мен- СБ1ца.
Като пелети как да ги обърна тия пари, на каква цена? Купих тонче за 300, но понеже сметнах, че са на сгода, а и за кеф. Ако трябваше да зареждам есенеска, щях да съм дал над 1500, предвид 3те тона, които обикновено харча до тук. Инак 900, по цени на "благосклонния" пазар.
Ощо вцето, подал съм им монокъла.
Да си призная, вместо миналогодишните 430 пари, предпочитам да плащам 5-600, но да има истинска зима.
silent - майстор
Ти нали си продаде пелетника...кво те брига кой какво на кого пълни...и каква е цената ...всеки си има собствени виждания потребности и джоб...и всеки си преценява кога и колко да купува...или не....знаем също че ти по отношение на пелетите пращиш от акъл пък ние всички останали сме балъци плюс тъпаци...
Това е за Фитила...
То само пелетите да бяха, ами и сиренето с пари, кашкавала също, за хляба да не говорим.
Чужди ни скубят чрез големите вериги магазини, вероятно благосклонно допуснати и "развързани" от височайши. Нашите не остават по долу, със същата благословия...
Е, за бедните ко да говорим, то си е казано?!
Който му държи края не реве- поне по нашите земи е тъй, струва ми се.

Фитиля наистина прекалява с присмеха. Критика приемам и аз.
6osi6 - майстор
Купих за две години напред 8 тона Швайгхофер на 800 лева плюс транспорт и складиране.
LazarGanev - "Велик майстор"
После ще ми разправя батко по телавизора, че българинът бил обеднял последните 2 години. Докат обсъжда колко евтини трябва да са евтините пелети, изведнъж си купува тройно по-скъпите :cool: :supz:
Беден ли?! Кой беден?
Секи българин с кола и половина- две.
Малко да се влоши времето- лек дъждец, примерно, всеки се мята на аутото. Веднага няколко намачкани ламарини, ма ко толко- здраве да е, ще спечелим за други!
Едно време сами ходехме на училище, а сега от коли сутрин не мога да мина покрай него, с двете кучета. Замогнахме се или времената са по страшни и смутни, не мога да преценя. Освен това, минавахме през входовете, а сега родители прескачат оградата, за по направо. При забележка, налитат на бой, хахаа. - На тва ли го учиш? - Глей си раотата ве!

Жосефин го мислех да е на въглища, пък той- скрита лимонка.
Или ни баламосва тука, като фърля пусто за празно.
"Имал бол пари, дал€$"

пп. Внимателската, че Шефа се е развилнял!
prascho - майстор
Явно царя, орешаха(Доган) и футболната легенда не успяха съвсем всички пари да усвоят по джобове и шкафчета от 2007г (ЕС) насам. Банка фалираха, газов поток на Путин направиха, реактори за Белене ръждясват.... Не може да им се отрече, че се постараха. Някой лев е останал и за простия българин, та живее по-добре от простия руснак. То и децата на русофилите не учат в Москва и Петърбург...те си знаят. Живот и здраве ще видим Радев къде ще ни отведе...

П.П. Държавна сигурност здраво стиска курса на България от нейното приемане в ЕС (та и преди това) и не пуща....
ivangeorgiev4524 - помощник
Намерих пелети на 430 лева ,но били от иглолистна изрезка, като попитах какво е това ми написаха "това са капаците от избичени трупи" някой може ли да каже нещо повече и дали има смисъл да ги купувам ?
Gladiator_BG - специалист
вт апр 11, 2023 11:03 amivangeorgiev4524 написа:
Намерих пелети на 430 лева ,но били от иглолистна изрезка, като попитах какво е това ми написаха "това са капаците от избичени трупи" някой може ли да каже нещо повече и дали има смисъл да ги купувам ?
избичени трупи нанайци ... капаците също ги продават отделно за горене, но на двойно по ниска цена - винаги са с кора. дърво/кора -> 70/30. Тая кора май не е много добре да влиза в камината :yawinkle: То не че имаш подробна разбивка в етикета на "скъпите" пелети ама поне по начина на горене може да си направиш изводи
ПП: снимката е от рекламна обява и за това са снимани дебели изрезки. Когато ти ги докарат пред двора и изсипят няколко вързопа - тогава виждаш че 50-60% от тях не стават и за колци на домати

Прикачен файл:
d7c23a6005c7b3d9a80782a8b5a95016.jpg

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: